300 zł za złamanie ręki to żart. Dlaczego warto wybrać dobre ubezpieczenie dziecka?

 

Bezpieczeństwo dziecka powinno być priorytetem każdego rodzica. Można je zapewnić na kilka sposobów – ubezpieczając je w szkole, zabezpieczając środki na przyszłość, a nawet wykupując polisę na wypadek śmierci rodziców. Wybór odpowiedniego rozwiązania nie jest prosty, dlatego warto pochylić się niżej nad ubezpieczeniem dziecka.

 

Ubezpieczenie NWW dziecka – co obejmuje?

 

To najpopularniejszy typ ubezpieczenia, w którym polisa obejmuje wyłącznie dzieci i młodzież. Jego zakres ochrony jest dosyć szeroki, ale może różnić się w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Najczęściej pakiety obejmują wypłaty za:

 

  • nieszczęśliwy wypadek,
  • uszczerbek na zdrowiu,
  • pobyt w szpitalu,
  • ugryzienie/ukąszenie,
  • poważną chorobę,
  • śmierć rodzica.

 

Takie ubezpieczenie dla dziecka warto wykupić, ponieważ gwarantuje ona bezpieczeństwo naszych pociech. W szkole, na zajęciach sportowych i podczas zwykłych zabaw narażone są one na urazy. Ich leczenie często wymaga wizyt u specjalistów, dlatego dobrze jest zabezpieczyć się finansowo na taką konieczność.

 

Nie należy jednak decydować się na pierwszą lepszą polisę. Jako zapobiegliwy rodzic, dobrze przeanalizuj wszystkie możliwości zanim złożysz podpis na umowie.

 

NWW dziecka w szkole czy prywatnie?

 

Ubezpieczenie NWW dziecka proponowane jest w większości przedszkoli, szkół i uczelni wyższych. To wygodna forma zakupu, w której korzysta się z ubezpieczenia grupowego, a roczna składka zazwyczaj nie przekracza 50 zł. Samo podpisanie umowy również zajmuje kilka sekund i po problemie. Jak się jednak okazuje, niewiele osób czyta warunki takiej polisy. Warto to zrobić, ponieważ chodzi o bezpieczeństwo dziecka.

 

O tym, jakie ubezpieczenie szkolne będzie dostępne w danej placówce najczęściej decyduje dyrektor szkoły lub rada rodziców. Głównym kryterium wyboru jest zazwyczaj cena, ponieważ im jest ona niższa, tym są większe szanse, że pozostali rodzice zdecydują się na wykupienie polisy. Jest to pewnego rodzaju pułapka, o której warto wiedzieć.

 

Odszkodowanie – ubezpieczenie szkolne NWW dziecka

 

Dużym problemem w przypadku szkolnych polis jest suma ubezpieczenia. Jeśli kwota składki wynosi około 50 zł, to najprawdopodobniej wynosi ona około 20 tys. zł. W praktyce może to oznaczać, że złamana ręka dziecka będzie wyceniona na 300 – 500 zł, a skręcona noga na 150 zł. Jeśli Twoje dziecko nie miało w przeszłości takich urazów, to zapewne uznasz to za mało śmieszny żart. Taka jest jednak rzeczywistość.

 

Drugim problemem grupowych ubezpieczeń w szkole jest wąski zakres ochrony. Najczęściej obejmuje ono tylko wypadki w drodze do i z szkoły, a także w samej placówce. Dodatkowo chroni ona również dzieci na wszelkiego rodzaju wycieczkach oraz podczas ferii i wakacji. Niestety polisa nie obejmuje wypadków, które związane są z uprawianiem sportu, czy też urazów podczas zabaw i w domu. W takich przypadkach, na leczenie dziecka nie otrzymasz nic.

 

Ubezpieczenie dziecka – jak je wybrać mądrze?

 

Przed opłaceniem polisy dziecka w szkole dokładnie przeanalizuj warunki proponowanego ubezpieczenia. Pamiętaj, że jego zawarcie nie jest obowiązkowe i możesz z niego zrezygnować. Jeśli okaże się, że suma ubezpieczenia jest niewielka, a zakres wąski, to tak właśnie zrób. Dużo korzystniejsze dla Ciebie i bezpieczeństwa Twojego dziecka będzie skorzystanie z innej oferty na NWW dziecka.

 

Dobre ubezpieczenie dziecka powinno chronić je nie tylko w drodze do szkoły, czy samej placówce, ale również w czasie uprawiania sportu, podczas wycieczek, a nawet zabaw w ogrodzie. Dodatkowo część towarzystw oferuje specjalne pakiety, przy pomocy których zapewniasz bezpieczeństwo dziecku, a jednocześnie odkładasz na jego przyszłość. Takie środki można wypłacić np. po ukończeniu przez syna lub córkę 18. roku życia.

 

Zwróć uwagę również na sumę ubezpieczenia. Wypłacana kwota powinna pokrywać koszty leczenia, nawet w przypadku poważniejszych uszczerbków na zdrowiu. W przypadku samodzielnego wybierania polisy to Ty wskazujesz, na jaką kwotę ubezpieczyć dziecko.

 

Przy porównywaniu ofert towarzystw ubezpieczeniowych możesz skorzystać z aplikacji Asekuro. W 2-3 minuty porównasz oferty kilkunastu firm, co pomoże Ci podjąć świadomą decyzję.

 

Podsumowanie

 

Zawarcie szkolnej ubezpieczenia NWW dziecka jest bardzo wygodne. Wystarczy opłacić roczną składkę w wysokości kilkudziesięciu złotych, by na rok mieć spokój. Jak jednak pokazują przykłady, taka polisa chroni dziecko w mocno ograniczonym zakresie. Jeśli więc nie chcesz, samodzielnie pokrywać większej części kosztów leczenia, to poświęć kilka minut na znalezienie dobrej polisy dla dziecka.

 

Pobierz teraz !
Jeżeli podoba Ci się idea kupowania ubezpieczeń bez wychodzenia z domu, ściągnij aplikację i sam sprawdź jak działa