5 najbardziej absurdalnych rzeczy, jakie ludzie ubezpieczyli

Każdy z nas ma świadomość, jak ważne jest ubezpieczenie domu, mieszkania, czy też samochodu. Popularne są również polisy wykupowane na wypadek występowania katastrof pogodowych, wypadków i kradzieży. Są jednak ludzie, dla których to za mało – gotowi są oni płacić horrendalne sumy, żeby zabezpieczyć coś, co dla przeciętnego człowieka wydaje absurdalne. Oto 5 przykładów najdziwniejszych ubezpieczeń!

 

Środkowy palec Keitha Richardsa

 

Gitarzysta The Rolling Stones ubezpieczył środkowy palec swojej lewej dłoni na kwotę 1,6 miliona dolarów. Dlaczego to zrobił? Według jednej teorii – z obawy o swoją karierę muzyczną. Złamanie palca mogłoby oznaczać dla niego przerwę w tworzeniu muzyki i koncertowaniu, co dla artysty byłoby prawdziwą tragedią. Druga teoria głosi, że Richards ubezpieczył swój środkowy palec w obawie przed wrogami, którym często go pokazuje. Według jego znajomych, gitarzysta boi się, że któryś z nich chciałby mu go złamać w ramach zemsty.

 

 

Język testera wart 14 milionów

 

Części ciała są chronione przez gwiazdy kina, muzyki i sportu na całym świecie. Aktorzy ubezpieczają twarze, muzyce ręce, a sportowcy wykupują polisy na nogi – dla każdego z nich jest to niezbędny atrybut pracy. Inną część swojego ciała postanowił zabezpieczyć pewien koneser kawy. Gennaro Pellicia, nazywany “Mistrzem Kawy”, wykupił wartą 14 milionów dolarów polisę na swój język. Kubki smakowe Gennaro są tak ważne w jego pracy, jak nogi w zawodzie modelki, czy też struny głosowe dla wokalisty – przekonuje firma ubezpieczeniowa, która podjęła się tego zadania.

 

 

Ubezpieczenie na wypadek porwania przez kosmitów

 

Prawdziwymi pionierami w kwestii wykupu nietypowych polis są Amerykanie. Tamtejsze towarzystwa oferują między innymi ubezpieczenie na wypadek porwania przez kosmitów. Brzmi to jak historia z filmów Science – Fiction, ale jak pokazują dostępne dane, każdego roku od 2000 do 5000 Amerykanów decyduje się na wykupienie takiej polisy. Dużo trudniej odnaleźć dane mówiące o tym, ile razy takie ubezpieczenie zostało wypłacone. Wygląda więc na to, że UFO skutecznie blokuje kontakt uprowadzonych z towarzystwem ubezpieczeniowym.

 

Ochrona wychowawcy kolonijnego na wypadek zajścia w ciążę podopiecznej

 

Wśród absurdalnych ubezpieczeń dostępnych na polskim rynku, najbardziej zaskakująca jest możliwość wykupienia polisy dla wychowawcy kolonijnego na wypadek zajścia w ciążę podopiecznej. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to niedorzeczne, ale pojawienie się takiego ubezpieczenia w ofercie towarzystw było poprzedzone zmianami wprowadzonymi przez rząd. W swoim rozporządzeniu, Ministerstwo Edukacji nałożyło na wychowawców kolonijnych obowiązek ochrony uczestniczek wyjazdu przed zajściem w ciążę. Wykupienie takiej polisy stanowi ochronę na wypadek konsekwencji finansowych.

 

 

Niepokalane poczęcie – lepiej się do tego przygotuj!

 

W dziale nietypowych ubezpieczeń ciąża zajmuje wyjątkowo zasłużone miejsce. Potwierdza to jedno ze szkockich towarzystw ubezpieczeniowych, które posiada w swojej ofercie polisę na wypadek niepokalanego poczęcia. Mimo że według historii taki przypadek miał miejsce tylko raz, to trzy szkockie zakonnice zdecydowały zabezpieczyć się na taką ewentualność. Firma ubezpieczeniowa, która zdecydowała się na sprzedaż polisy, przelewane przez kobiety środki (około 100 dolarów rocznie) przekazuje na cele charytatywne.

 

 

Nietypowe ubezpieczenie – gdzie go szukać?

 

Jak widać, ubezpieczyć można w zasadzie wszystko. Jak powtarzają agenci zajmujący się sprzedażą polis – wystarczy wymyślić sobie nawet najbardziej niedorzeczne niebezpieczeństwo, a następnie znaleźć firmę, która nas od tego ubezpieczy. Pomóc w poszukiwaniach takiej firmy może Asekuro.pl – multiagencja ubezpieczeniowa, która współpracuje ze wszystkimi towarzystwami działającymi na polskim rynku. Jeśli więc jest coś, od czego chcesz się ubezpieczyć, a nie ma tego w standardowej ofercie, koniecznie zgłoś się do konsultanta Asekuro i zabezpiecz się na każdą ewentualność!

 

Pobierz teraz !
Jeżeli podoba Ci się idea kupowania ubezpieczeń bez wychodzenia z domu, ściągnij aplikację i sam sprawdź jak działa