Jak ubezpieczyć sprzęt elektroniczny w podróży

Asekuro.pl > Turystyczne  > Jak ubezpieczyć sprzęt elektroniczny w podróży

Jak ubezpieczyć sprzęt elektroniczny w podróży

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie wyjazdu bez ukochanych gadżetów elektronicznych. Niezależnie od tego, czy zabieramy ze sobą laptopa, drogi telefon czy aparat fotograficzny, chcemy mieć pewność, że ubezpieczenie pokryje nam koszty zniszczenia lub kradzieży.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie ubezpieczenie bagażu, w tym sprzętu elektronicznego. Trzeba jednak zorientować się, czy na pewno nasza polisa obejmuje ochronę danego sprzętu i w jakiej formie ta ochrona występuje – często bowiem towarzystwa ubezpieczeniowe proponują oferty z bardzo ograniczonym zakresem ochrony i mocno wyśrubowanymi warunkami przyznawania odszkodowania.

Warto też pamiętać, że towarzystwa wypłacają odszkodowania na podstawie konkretnych dokumentów, np. przewozowych czy kwitów przechowalni bagażu, rachunki zawierające wyszczególnienie przedmiotów pierwszej potrzeby zakupionych w związku z opóźnieniem w dostarczeniu bagażu podróżnego, a jeśli bagaż skradziono z bagażnika samochodu, to potrzebny będzie dokument stwierdzający, że pojazd był zaparkowany na parkingu strzeżonym.

Ubezpieczenie bagażu, w tym sprzętu elektronicznego, jest ciekawym i potrzebnym rozszerzeniem ubezpieczenia – ale zdecyduj się na nie wtedy, gdy odpowiadają ci warunki proponowane przez ubezpieczyciela i jesteś w stanie je spełnić.