Kradzież torebki, teczki – za co ubezpieczyciel zwróci nam pieniądze?

Asekuro.pl > Majątkowe  > Kradzież torebki, teczki – za co ubezpieczyciel zwróci nam pieniądze?

Kradzież torebki, teczki – za co ubezpieczyciel zwróci nam pieniądze?

Drobne kradzieże na ulicach zdarzają się niestety bardzo często, w wielu miejscach są wręcz na porządku dziennym. Najczęściej łupem złodziei padają telefony komórkowe, gotówka, karty kredytowe, teczki i całe torebki. Kto kiedyś był ofiarą złodzieja i został zmuszony do wyrabiania wszystkich dokumentów na nowo, ten wie, ile czasu i pieniędzy pochłania załatwienie formalności z tym związanych.

Towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwość ubezpieczenia przedmiotów zwyczajowo noszonych przy sobie, tak aby rabunek na ulicy, skwerze, w parku nie pociągał za sobą dodatkowych kosztów dla jego ofiary. Takie ubezpieczenie stanowi dodatek do polisy ubezpieczenia domu czy mieszkania i obejmuje wszystkie osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym.

Sytuacje, w których ubezpieczyciel pomaga w ramach tego ubezpieczenia, to na przykład konieczność odkupienia zrabowanego telefonu komórkowego, zwrot kosztów wymiany zamków w mieszkaniu czy samochodzie (w przypadku rabunku kluczy), konieczność wyrobienia nowych dokumentów w związku z kradzieżą torebki, a nawet zwrot kosztów naprawy przedmiotów zniszczonych w czasie rabunku, np. ucha torebki.