Koszt ubezpieczenia narciarskiego w Austrii?

Nowoczesne ubezpieczenie narciarskie w Austrii cieszy się dużą popularnością, ponieważ umożliwia uniknięcie zmartwień związanych z ewentualnymi zagrożeniami podczas uprawiania narciarstwa i wspinaczki górskiej. Zapewnia ono finansowe zabezpieczenie przed różnymi wydatkami medycznymi, a także pokrywa koszty ewentualnej ewakuacji. Dodatkowo, ubezpieczenie to oferuje ochronę nie tylko dla Ciebie, ale również dla osób towarzyszących. Wyjaśniamy, na czym polega to ubezpieczenie i dlaczego warto je wykupić już teraz.

Jaką opcję najlepiej wybrać: publiczne czy prywatne ubezpieczenie na narty?

Najczęściej pojawiają się pytania, który dokładnie plan wybrać, aby odszkodowanie było maksymalne, a koszt polisy nie był zbyt wysoki. Od tego zależy korzyść ekonomiczna, więc początkujący będą potrzebować assistance. Oto kilka ważnych czynników, które odróżniają ubezpieczenie publiczne od prywatnego:

 • państwowe daje możliwość wyboru ubezpieczyciela w zależności od preferencji, nawet jeśli uprawiasz ekstremalne sporty;
 • program państwowy pozwoli Ci chronić przede wszystkim ludzi wokół Ciebie przed szkodami, które możesz im wyrządzić. Jednocześnie koszt jest zwykle niższy, a kwota ubezpieczenia również nie jest zbyt wysoka. Często takie ubezpieczenie dołączane jest do zakupu vouchera wakacyjnego w biurze podróży;
 • prywatne ubezpieczenia oferują znacznie szerszy zakres usług, które zdecydowanie mogą Cię zainteresować. Wśród nich jest możliwość pokrycia kosztów ratownictwa czy zagubionego bagażu. Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych oraz wybranej polisy z opcjami.

W każdym przypadku należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, co dokładnie chcemy uzyskać z polisy ubezpieczeniowej. Jeśli potrzebujemy minimalnej ochrony na dni pobytu w podróży, odpowiednie mogą okazać się programy państwowe. Jednocześnie tylko prywatne firmy mogą zapewnić pełną ochronę z dużymi kwotami odszkodowania za szkody.

Czy ubezpieczenie narciarskie musi obejmować odpowiedzialność cywilną?

W większości przypadków, przy wyborze ubezpieczenia na narty w Austrii, należy zwrócić uwagę na wszystkie cechy umowy, aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze. Powinieneś również wziąć pod uwagę sytuacje, w których Twoje działania mogą spowodować szkody dla osób trzecich. Takie sytuacje obejmują:

 • zwykłe narty i zderzenie z innym zjeżdżającym, co może prowadzić do obrażeń. Z tego powodu koszty leczenia będziesz musiał ponieść ty;
 • awaria wypożyczonego sprzętu, który pożyczyłeś od innych osób, co może skutkować Twoim obowiązkiem zapłaty;
 • inne możliwe przypadki, gdy Twoje działania sprowokują niebezpieczną sytuację w Austrii i będziesz musiał pokryć wszystkie koszty z własnego portfela.

Samodzielne opłacenie takiej kwoty w euro jest niezwykle trudne, dlatego zaawansowani podróżnicy zawsze wykupują polisę NNW lub inną. Dzięki temu można zabezpieczyć siebie i innych przed potencjalnymi stratami finansowymi, które mogą pojawić się w każdej chwili. Należy jednak pamiętać, że góry to traumatyczne i ryzykowne miejsce do wypoczynku, gdzie w każdej chwili może dojść do jakiejś nieprzyjemnej sytuacji.

Ubezpieczenie narciarskie w Austrii: ochrona wypadkowa i pomoc assistance

Ubezpieczenie, które wybierzesz, powinno być jak najwyższej jakości, ponieważ od tego zależy zakres ochrony i odszkodowanie za szkody. Dlatego najlepiej jest szukać prywatnych firm, które mogą zaoferować najlepsze możliwe usługi. Należy upewnić się, że polisa obejmuje:

 • koszty medyczne. Jest to najczęściej płatność za leki lub usługi profesjonalnych lekarzy. Koszt samodzielnego opłacenia tych usług może być naprawdę wysoki;
 • organizację ewakuacji. Dzięki temu Twoja akcja ratunkowa nie będzie stanowić dużego problemu dla rodzinnego budżetu. W przypadku poważnych obrażeń może nawet zostać wysłany po Ciebie helikopter;
 • dalsza rehabilitacja. Fundusze mogą być również potrzebne na rehabilitację po urazie.

Mogą istnieć również inne opcje, ponieważ nawet zwykły uraz w każdej chwili może skutkować koniecznością zapłacenia wysokich rachunków. Dlatego najlepiej zabezpieczyć się zawczasu i postarać się wykupić sobie solidną polisę.

Najwygodniej jest to zrobić bezpośrednio przez naszą aplikację mobilną. Nie będziesz musiał długo zajmować się interfejsem, to dość proste:

 1. Pobierz aplikację bezpośrednio z naszej strony internetowej i zainstaluj ją na swoim urządzeniu mobilnym.
 2. Zarejestruj się, podaj wszystkie niezbędne informacje i uzyskaj najbardziej odpowiednie oferty dla siebie.
 3. Porównaj różne opcje polis we wszystkich funkcjach i wybierz tę, która najlepiej pokryje potencjalne wydatki.

Następnie będziesz mógł skontaktować się z menedżerem ds. ubezpieczeń i omówić wszystkie niuanse związane z podpisaniem umowy. Pozwoli ci to zabezpieczyć się finansowo przed różnymi problemami i uniknąć zmartwień związanych z koniecznością samodzielnego opłacania rachunków.

Nie oszczędzaj na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie – wybierz najlepsze ubezpieczenie w naszej aplikacji mobilnej już teraz!

Podziel się
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Reddit
WhatsApp
Telegram
Z aplikacją, ubezpieczenie
masz zawsze przy sobie.

Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

lub oblicz na stronie