Ubezpieczenie mieszkania i domu online

Chroniąc swój majątek,
zabezpieczasz swoje życie.
Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

Ubezpieczenie majątkowe

Mamy zawsze najlepsze oferty

Dzięki współpracy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi jesteśmy w stanie przedstawić Ci najlepsze oferty, dzięki którym zabezpieczysz swój majątek.

Ubezpieczenie majątkowe to jedna z najważniejszych form ubezpieczenia, która chroni nasz majątek przed różnymi niebezpieczeństwami. Obejmuje ono wiele rodzajów polis, w zależności od rodzaju nieruchomości czy mienia, jakie chcemy ubezpieczyć. Ubezpieczenie to może chronić nas przed takimi zdarzeniami, jak pożar, kradzież, zalanie, a także szkody wyrządzone przez osoby trzecie. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że w przypadku ewentualnej szkody, która spowoduje straty w naszym majątku, zostaniemy zrekompensowani. Istotne jest, aby dobrze dopasować polisę do swoich potrzeb i dokładnie przeczytać umowę, aby uniknąć nieporozumień w przypadku wypłacenia odszkodowania.

Podgląd aplikacji mobilnej Asekuro Ubezpieczenia - zakładka ubezpieczenia nieruchomości

Co zyskujesz z ubezpieczeniem majątkowym?

19

Ubezpieczenie murów, elementów
stałych (np. drzwi, okien, podłogi,
armatury sanitarnej).

20

Ruchomości domowych
(np. sprzętu agd/rtv,
mebli, odzieży).

21

Możliwość wykupienia
ubezpieczenia
pod kredyt.

Obecnie, ubezpieczenie mieszkania jest najpopularniejszą usługą w Polsce, która zapewnia ochronę na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Pozwala to uniknąć znacznych kosztów finansowych i zapewnia pomoc w przypadku klęsk żywiołowych czy katastrof domowych. W niniejszym artykule omawiamy, jak ubezpieczenie może chronić Twój dom oraz jak uzyskać wypłatę składki w razie wystąpienia problemów.

Co obejmuje ubezpieczenie nieruchomości

W większości przypadków ubezpieczenie domu zapewnia ochronę przed wieloma różnymi sytuacjami, które mogą prowadzić do uszkodzenia mieszkania. Każdego dnia takie sytuacje zdarzają się dziesiątkom, a nawet setkom osób. Jednak tylko podpisana polisa od firmy ubezpieczeniowej może uchronić dom przed ewentualnymi stratami i zapewnić odszkodowanie. Dlatego tak wiele osób w Polsce zwraca się do odpowiednich organizacji, aby zabezpieczyć swoje mienie. 

Najczęściej takie sytuacje zdarzają się niespodziewanie, dlatego dokumenty ubezpieczeniowe muszą obejmować wszystkie możliwe sytuacje. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o swój dom czy mieszkanie i w razie problemów będziesz mógł liczyć na odszkodowanie.

Oto niektóre z najczęściej oferowanych wariantów ochrony:

 • pożar, w tym celowe podpalenie;
 • wybuch gazu w gospodarstwie domowym;
 • klęski żywiołowe;
 • uderzenie pioruna;
 • katastrofa lotnicza;
 • kradzież;
 • różne celowe działania osób trzecich, mające na celu zniszczenie lub uszkodzenie sprzętu w domu.

Dzięki temu każda awaria w mieszkaniu czy domu nie będzie już stanowiła dla Ciebie dużego problemu. Wystarczy odpowiednio zgłosić zdarzenie w celu naprawienia szkody i obliczyć kwoty wypłaty z ubezpieczalni. W ten sposób Twoja nieruchomość będzie odpowiednio chroniona.

W rzeczywistości zakres ubezpieczenia nieruchomości może obejmować różne aspekty domu, dlatego zalecamy dokładne przeczytanie warunków umowy. Często możliwe jest dostosowanie klauzul, co pozwala na obniżenie kosztów ubezpieczenia lub ich zwiększenie w zależności od wybranych opcji. Dlatego najlepiej jest wcześniej dokładnie przestudiować wszystkie warunki i cechy indywidualnej oferty. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć, w jakich sytuacjach możesz oczekiwać odszkodowania od organizacji ubezpieczeniowej.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie domu

Zazwyczaj ubezpieczenie mieszkania online nie obejmuje sytuacji klasyfikowanych jako siła wyższa, takich jak działania wojenne czy inne wyjątkowe okoliczności. W związku z tym, zalecamy kontakt z naszymi ekspertami, aby uzyskać szczegółowe informacje o zakresie online ubezpieczenia domu. Dzięki temu możesz otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania i nie martwić się o konsekwencje wypadków czy nieprzewidzianych pożarów

Niezależnie od sytuacji, należy jak najszybciej zgłosić ją firmie ubezpieczeniowej, aby móc zarejestrować to, co się stało, i ubiegać się o odszkodowanie w przyszłości. Szczególnie ważnym etapem jest ocena wyrządzonych szkód. W zależności od warunków polisy, możliwe będzie otrzymanie określonej kwoty odszkodowania lub procentu kosztów odbudowy. Dlatego zawsze należy uważnie śledzić dokumenty i czytać warunki.

Wstępne informacje na ten temat można znaleźć na naszej oficjalnej stronie internetowej, gdzie podajemy podstawowe informacje dla naszych potencjalnych klientów.

Jak ubezpieczyć dom

Jeśli zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć dom, polecamy platformę Asekupo, która oferuje wygodne rozwiązania w zakresie zabezpieczenia mienia. Dzięki najbardziej przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi i prostemu zarządzaniu katalogiem ofert, będziesz mógł szybko wybrać opcję, która Ci odpowiada. Pozwoli Ci to chronić swoją własność i uzyskać wiarygodne dokumenty, na podstawie których możesz otrzymać odszkodowanie. Opisane zostaną również wszystkie niuanse procedury ustalania wypadku, które są niezbędne do spełnienia.

Sama procedura została opracowana z myślą o potencjalnych klientach, co ułatwia zrozumienie zarządzania i wybór odpowiedniego kierunku ubezpieczenia, czyniąc to tak proste, jak to tylko możliwe.

Procedura ubezpieczenia zwykle wygląda następująco:

 1. Wejdź na oficjalną stronę internetową i pobierz aplikację mobilną odpowiednią dla Twojego systemu operacyjnego. Upewnij się, że korzystasz wyłącznie z oryginalnej strony internetowej platformy, aby uniknąć niepotrzebnego zmartwienia i nie dać się nabrać oszustom.
 2. Zarejestruj się na platformie i wybierz interesującą Cię polisę ubezpieczeniową – może to być ubezpieczenie budynku lub inna opcja.
 3. Uważnie przeczytaj warunki umowy, a następnie dokonaj płatności za wybraną usługę. Po tej czynności możesz czuć się bezpiecznie, nie martwiąc się o nieprzewidziane sytuacje.

Oferujemy również szybką assistance domowy od naszych specjalistów w każdej kwestii. Dzięki temu możesz bezproblemowo ubezpieczyć swój budynek, ciesząc się spokojem o swoją nieruchomość. W tym celu można skontaktować się z pomocą techniczną za pośrednictwem wygodnego czatu online, numeru telefonu, czy adresu e-mail. Jest to najbardziej optymalna opcja dla tych użytkowników, którzy chcą uzyskać pomoc jak najszybciej. Jest to dość ważny proces w dzisiejszym świecie. 

Ceny ubezpieczeń majątkowych

Koszt usług firmy ubezpieczeniowej może się znacznie różnić, ponieważ w każdym indywidualnym przypadku sytuacja wnioskodawcy jest rozpatrywana osobno. Dlatego najlepiej jest przeprowadzić szczegółowe konsultacje ze specjalistami, a dopiero potem wybrać odpowiednią polisę. Szczegółowe zapoznanie się z warunkami pomoże również zrozumieć korzyści płynące z różnych rodzajów podpisanych umów. 

Koszt wybranej polisy ubezpieczeniowej na mieszkanie może się różnić, zależnie od kilku czynników:

 • zakresu zawartych usług ubezpieczeniowych oraz liczby różnorodnych zdarzeń, które są objęte ubezpieczeniem;
 • rodzaju i typu ubezpieczanej nieruchomości lub mienia;
 • wielu dodatkowych czynników, które również odgrywają znaczącą rolę. Nawet fakt, że dom znajduje się na zboczu, może wpłynąć na spadek lub wzrost jego wartości ubezpieczeniowej. Dlatego zawsze należy podawać dokładne informacje, aby w przypadku zdarzenia objętego ubezpieczeniem otrzymać maksymalne odszkodowanie.

Wszystkie te elementy składają się na całkowitą cenę usługi, którą należy zapłacić, aby ubezpieczyć swoją nieruchomość. Ubezpieczenie nieruchomości jest naprawdę ważnym procesem dla osób, które chcą zabezpieczyć siebie i swoje domy przed wypadkami. Dlatego radzimy, abyś nie wahał się zastanowić, czy go potrzebujesz, czy też lepiej zaoszczędzić pieniądze. 

Zalecamy kontakt z naszymi ekspertami poprzez telefon, aby uzyskać profesjonalne doradztwo dostosowane do Twoich potrzeb. Dzięki temu możesz otrzymać szczegółowe odpowiedzi na wszystkie pytania i dowiedz się więcej o tańszych opcjach ubezpieczenia domu dostępnych w Asekuro.

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?
Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Ubezpieczenie telefonu komórkowego zapewni Ci nie tyle ochronę smartfona, co przede wszystkim zabezpieczy zawartość Twojego portfela. Dzięki odpowiedniej polisie nie będziesz zmuszony ponosić wydatków w przypadku zgubienia lub uszkodzenia telefonu. Sprawdź, dlaczego warto taką polisę zawrzeć i ile kosztuje ubezpieczenie smartfona. Co obejmuje ubezpieczenie telefonu? Polisy ubezpieczeniowe na telefon stają

Czytaj więcej...
Ubezpieczenie roweru – przed czym chroni i ile kosztuje?
Ubezpieczenie roweru – przed czym chroni i ile kosztuje?

Tylko w 2020 roku zgłoszono ponad 10 tysięcy przypadków kradzieży rowerów. To dużo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że wartość nowego jednośladu może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie może więc dziwić, że coraz większa liczba właścicieli rowerów decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Z naszego tekstu dowiesz się, jaką

Czytaj więcej...
Prosta i bezpieczniejsza
codzienność czeka

Pobierz apkę na telefon i zapomnij

o ubezpieczeniowych uciążliwościach