Ubezpieczenie Assistance

Porównaj OC i AC w 57 sekund

Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

lub oblicz na stronie

Wybierz ubezpieczenie Assistance na podróż
Assistance roczne
Kup ubezpieczenie, które będzie Cię chronić przez cały rok, niezależnie od ubezpieczenia OC
Assistance krótkoterminowe
Wybierz ubezpieczenie na czas podróży
Assistance z OC
Kup ubezpieczenie assistance w pakiecie razem z OC i sprawdź, ile zaoszczędzisz
Co pokrywa ubezpieczenie Assistance?

Zakres ochrony oferowanej przez ubezpieczenie Assistance, wraz z określonymi limitami świadczeń, odgrywają fundamentalną rolę w efektywności i użyteczności tego typu polis

Holowanie pojazdu

W przypadku wystąpienia awarii czy też zdarzenia drogowego pojazd zostanie przetransportowany do najbliższego serwisu lub bezpośrednio pod wskazany adres domowy. Niezbędne jest upewnienie się, czy polisa ubezpieczeniowa zapewnia pokrycie usług holowania w rejonie zamieszkania oraz jakie są ograniczenia odnośnie maksymalnego zasięgu holowania.

Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia

Gdy dojdzie do awarii, a naprawa na miejscu okaże się wykonalna, ubezpieczyciel przejmie na siebie wydatki związane z przyjazdem mechanika oraz jego pracą. Jednakże, należy pamiętać, że koszty zakupu części zamiennych potrzebnych do przeprowadzenia naprawy nie będą objęte ubezpieczeniem.

Samochód zastępczy

Masz możliwość korzystania z samochodu zastępczego w sytuacji awarii, po wypadku drogowym lub w przypadku kradzieży Twojego pojazdu. Aby dowiedzieć się, na jaki okres czasu przysługuje Ci auto zastępcze, skorzystaj z opcji porównania ofert.

Transport podróżnych

W przypadku konieczności holowania pojazdu, ubezpieczyciel zapewni pokrycie kosztów transportu zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Lokalizacja, do której zostaniesz przetransportowany – czy to miejsce odholowania auta, hotel, domowy adres, czy też inne wcześniej zaplanowane miejsce docelowe – zależy od szczegółowych ustaleń zawartych w umowie ubezpieczeniowej oraz aktualnych okoliczności.

Pobyt w hotelu

Podczas gdy Twój pojazd jest naprawiany, ubezpieczyciel zrekompensuje wydatki związane z noclegiem w hotelu dla kierowcy oraz wszystkich pasażerów. Aby uzyskać informacje na temat maksymalnej długości pobytu hotelowego oferowanego w ramach tego świadczenia, zapoznaj się z porównaniem dostępnych ofert.

Pomoc serwisowa

Wsparcie będzie również dostępne w przypadkach takich jak: wyładowanie baterii, uszkodzenie opony, zgubienie kluczy lub nieumyślne zamknięcie drzwi. Aby zapoznać się z pełnym zakresem pomocy, odwiedź naszą stronę z porównywarką.

Czego nie obejmuje Assistance?

Najczęstszą przyczyną braku odszkodowania lub wykonania usługi Assistance jest nieznajomość zakresu ubezpieczenia. Sprawdź, za co ubezpieczyciel nie zapłaci.

Koszty poniesione bez konsultacji z ubezpieczycielem

W przypadku wystąpienia trudności podczas jazdy, najważniejsze jest, abyś najpierw nawiązał kontakt z Twoim ubezpieczycielem i szczegółowo przedstawił zaistniały problem. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie jakichkolwiek kroków lub pokrycie kosztów bez wcześniejszego uzgodnienia z ubezpieczycielem, poniesione wydatki mogą nie zostać pokryte.

Koszty części, gdy pojazd zostanie naprawiony na miejscu

Gdy pojazd zostanie pomyślnie naprawiony na miejscu zdarzenia, ubezpieczyciel nie pokryje wydatków związanych z nabyciem części zamiennych (takich jak na przykład żarówki). Należy liczyć się z koniecznością opłacenia części zamiennych oraz płynów eksploatacyjnych.

Koszt naprawy, paliwa i części zamiennych w warsztacie

Wydatki związane bezpośrednio z naprawą pojazdu w serwisie, w tym zakup części zamiennych, nie są pokrywane przez ubezpieczenie. Ubezpieczyciel również nie zwraca kosztów paliwa ani płynów eksploatacyjnych, ograniczając swoje wsparcie wyłącznie do pokrycia kosztu transportu pojazdu do warsztatu.

Wszelkie dodatkowe koszty w trakcie wynajmu samochodu zastępczego

Podczas użytkowania samochodu zastępczego, koszty związane z jego eksploatacją, takie jak opłaty za przejazd autostradami i parkingi, wydatki na paliwo lub materiały eksploatacyjne, własny udział w ewentualnych szkodach oraz wymagana kaucja wypożyczalni oferującej auto zastępcze, nie będą objęte ubezpieczeniem.

Koszt holowania przyczepy

Planując dłuższą podróż samochodem z przyczepą, należy mieć na uwadze, że w przypadku awarii lub zdarzenia drogowego, koszty związane z holowaniem przyczepy oraz transportem jej zawartości nie będą refundowane przez ubezpieczyciela. Ograniczenie to dotyczy również przyczep kempingowych.

Straty w przewożonym ładunku

Jakiekolwiek szkody dotyczące rzeczy osobistych przewożonych w pojeździe nie wchodzą w zakres ochrony oferowanej przez ubezpieczenie Assistance. Dlatego zaleca się odpowiednie zabezpieczenie dóbr ruchomych na czas podróży, gdyż polisa Assistance nie pokrywa ewentualnych uszkodzeń tych przedmiotów.

Koszty związane z transportem zwierząt

Planując podróż z pupilem, warto pamiętać, że w przypadku awarii lub wypadku, chociaż Twój pojazd zostanie odholowany, a dla Ciebie oraz pasażerów ubezpieczyciel zorganizuje transport, usługi te nie będą rozciągać się na zwierzęta.

Koszty rozmów telefonicznych z ubezpieczycielem

Nawiązywanie połączeń telefonicznych z zagranicy może generować dodatkowe koszty. Wydatki poniesione na rozmowy telefoniczne z ubezpieczycielem, w tym te związane z zgłoszeniem konieczności skorzystania z asysty, nie podlegają zwrotowi.

Jak wygląda zakup
ubezpieczenia Assistance samochodu?

Nabycie polisy Assistance przez serwis porównywarki asekuro.pl odbywa się w sposób wyjątkowo łatwy i intuicyjny. Musisz tylko zrealizować trzy poniższe etapy:

1. Wypełnij formularz

W ciągu kilku minut uzupełnij łatwy w obsłudze formularz. Podaj swoje dane oraz informacje o pojeździe, które są potrzebne firmom ubezpieczeniowym do obliczenia wysokości składki za ubezpieczenie Assistance

2. Porównaj oferty

Po uzupełnieniu formularza otrzymasz możliwość porównania propozycji ubezpieczeń Assistance od wielu różnych ubezpieczycieli. Przy każdej ofercie znajdziesz załączony dokument PDF z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), co ułatwi Ci dokładne zapoznanie się ze szczegółami ochrony.

3. Kup polisę

Po zdecydowaniu się na wybraną propozycję, możesz dokonać płatności za polisę Assistance przez internet. Zaraz po zrealizowaniu transakcji, umowa ubezpieczenia pojazdu zostanie wysłana na Twój adres e-mail.

Ile kosztuje ubezpieczenie Assistance?

Wiener

OC
AC
Assistance
NNW

Uniqa

OC
AC
Assistance
NNW

Trasti

OC
AC
Assistance
NNW

Proama

OC
AC
Assistance
NNW

Generali

OC
AC
Assistance
NNW

Wiener

OC
AC
Assistance
NNW

Trasti

OC
AC
Assistance
NNW

Generali

OC
AC
Assistance
NNW

Proama

OC
AC
Assistance
NNW

Uniqa

OC
AC
Assistance
NNW
Marek
Marek
Read More
Podczas wakacyjnej podróży do Włoch, już w Austrii, samochód niespodziewanie zaczął mieć problemy z silnikiem. Okazało się, że naprawa na miejscu jest niemożliwa. Dzięki posiadanej polisie assistance, ubezpieczyciel zorganizował i pokrył koszty odholowania samochodu oraz transportu kierowcy i pasażerów z powrotem do Polski.
Janek
Janek
Read More
Podczas wyjazdu do Gdańska nasz pojazd uległ awarii. Natychmiast skontaktowaliśmy się z usługą Assistance. Na nasze szczęście, mechanik był w stanie szybko naprawić samochód bezpośrednio na miejscu, co pozwoliło nam bez przeszkód kontynuować naszą podróż.
Ania
Ania
Read More
W trakcie wyprawy do Słowacji, nasz samochód zepsuł się w sobotę wieczorem. Z uwagi na to, że dzień był wolny od pracy, nasz ubezpieczyciel zajął się organizacją i opłaceniem transportu pojazdu na najbliższy strzeżony parking. W kolejnym dniu roboczym, czyli w poniedziałek, auto zostało przetransportowane do warsztatu. Ubezpieczyciel pokrył wszystkie koszty związane z holowaniem. Ponadto, polisa zapewniła również środki na zakwaterowanie dla naszej rodziny w hotelu na czas oczekiwania na naprawę pojazdu.
Previous
Next

Ubezpieczenie assistance: wszystko, co musisz o nim wiedzieć

W przypadku, gdy pojazd ulegnie awarii, ubezpieczyciel, u którego masz wykupione ubezpieczenie assistance pomoże zorganizować holowanie i części zamienne, załatwić auto zastępcze i nocleg w hotelu, zmienić przebitą oponę, odpalić pojazd z rozładowanym akumulatorem itd. Oprócz tego polisa pokrywa część lub całość kosztów usług pomocy drogowej. 

Większość firm świadczących usługi z zakresu ubezpieczeń oferują taką polisę jako dodatek do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i AC w cenie od 120 zł (ochrona na terenie Polski), od 200 do 650 zł – pakiet z maksymalną ochroną na całą Europę. W niniejszym artykule opiszemy zalety i wady tego dobrowolnego dodatkowego ubezpieczenia oraz sytuacje, w jakich może pomóc. 

Polisa assistance – co to jest?

Assistance pojazdu to dobrowolna, dodatkowa polisa, dzięki której osoba ubezpieczona uzyska pomoc od ubezpieczyciela w nagłych wypadkach. Jeżeli utknąłeś na poboczu, zwróć się do swojego ubezpieczyciela, który połączy Cię z właściwym specjalistą – niezależnie od tego, czy Twój samochód się zepsuł i potrzebujesz drobnych napraw, czy skończyło Ci się paliwo w baku.  

Polisa pokrywa także koszty pomocy drogowej w różnych awaryjnych sytuacjach. Nie mając takiego ubezpieczenia, możesz się narazić na wysokie koszty, zwłaszcza jeśli w pobliżu nie ma stacji benzynowej, aby zatankować pojazd lub mechanika, który szybko naprawi samochód, który się zepsuł na drodze. 

Co obejmuje assistance?

Zakres polisy assistance samochodu różni się w zależności od firmy, w której masz wykupione ubezpieczenie. Rodzaje pomocy, jaką można uzyskać w ramach takiej polisy, to m.in. 

  • wezwanie lawety\holowanie do miejsca zamieszkania);
  • rozruch auta (naładowanie akumulatora);
  • dostarczenie paliwa;
  • zapewnienia auta zastępczego i noclegu;
  • wyjazd fachowca na miejsce (wymiana opon i naprawa na miejscu);
  • szybkie otwieranie samochodu (zatrzaśnięcie kluczyków w aucie, w przypadku zgubienia kluczyków).

Pamiętaj, że polisa podstawowa nie pokrywa kosztów holowania za granicą. Jeżeli chcesz być objęty ochroną w ramach takiego ubezpieczenia poza granicami kraju, musisz wykupić trzydziestodniową krótkoterminową polisę za granicą albo w całorocznym AC\OC.  

Co jeśli nie mam polisy assistance?

Jeśli nie masz wykupionej polisy, w przypadku awarii samochodu będziesz musiał wezwać lawetę lub mechanika. Możesz mieć jednak z tym kłopoty, jeśli utkniesz w nieznanym miejscu czy jeśli zdarzy Ci się awaria późno w nocy, lub przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Będziesz także musiał zapłacić za każdą usługę związaną z naprawą samochodu z własnej kieszeni. Standardowa stawka za 1 km holowania waha się od 3 do 5 zł, z kolei wyjściowa stawka startuje od 100 zł. Koszt innych usług, takich jak np. wymiana przebitej opony czy naładowanie akumulatora wynosi od 100 zł do 120 zł. Właśnie dlatego warto wykupić taką polisę, gdyż koszt rocznego pakietu obejmującego maksymalną ochronę wynosi ok. 650 zł, a za polisę na tydzień zapłacimy tylko 25 – 30 zł. 

Czy warto się zdecydować na zakup auto assistance? 

Na zakup takiej polisy powinna się zdecydować osoba, która często podróżuje. Jeżeli masz częste wyjazdy służbowe, czy jesteś obieżyświatem, który zwiedza świat na czterech kółkach, to koniecznie musisz rozważyć zakup pełnego auto assistance

Samochód z Francji – jak sprawdzić, sprowadzić i ubezpieczyć?

Znalezienie odpowiedniego samochodu z Francji to zaledwie początek drogi do sukcesu. Aby móc legalnie korzystać z pojazdu w Polsce bez żadnych ograniczeń, niezbędne jest prawidłowe sprowadzenie i zarejestrowanie auta. Oto kilka wskazówek, jak dopełnić wszystkich formalności, na co zwrócić uwagę przy wyborze pojazdu, oraz dlaczego warto utrzymywać kontakt z towarzystwami

Czytaj więcej...
Samochód z Niemiec – jak sprawdzić, sprowadzić i ubezpieczyć?

Chcąc jak najszybciej sprowadzić samochód z Niemiec, należy wziąć pod uwagę dużą liczbę osobliwości tak skomplikowanej procedury. Będziesz musiał zrobić wszystko poprawnie i nie zapomnieć o niuansach importu do Polski, aby ostatecznie móc korzystać z samochodu zgodnie z prawem. Powiemy Ci wszystko o tym, jak przywieźć i sprawdzić samochód z

Czytaj więcej...
Samochód ze Szwajcarii – jak sprawdzić, sprowadzić i ubezpieczyć?

Poszukiwanie samochodu w Szwajcarii w celu sprowadzenia go do Polski jest skomplikowanym zadaniem, przy którym każdy błąd może skutkować dodatkowymi wydatkami finansowymi. Dlatego kluczowe jest skorzystanie z porad ekspertów, nie zapominając o konieczności ubezpieczenia i prawidłowym podejściu do oceny parametrów technicznych pojazdu. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, jak sprawdzić

Czytaj więcej...
Prosta i bezpieczniejsza
codzienność czeka

Pobierz apkę na telefon i zapomnij

o ubezpieczeniowych uciążliwościach

pl_PL