Ubezpieczenie na życie i zdrowie

Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

Popularna na całym świecie usługa ubezpieczenia na życie i zdrowie cieszy się dużym zainteresowaniem również w Polsce. Wszystko za sprawą korzystnych warunków i możliwości zabezpieczenia się przed różnymi wypadkami. Dzięki temu nawet ciężka choroba będzie dla Ciebie lżejsza, ponieważ możliwe będzie zrekompensowanie dużej liczby wydatków. Podpowiadamy, dlaczego warto wykupić polisę ubezpieczeniową i jak wybrać odpowiednią dla siebie.

Najważniejsze cechy i korzyści

W większości przypadków polisa na życie jest głównym dokumentem, dzięki któremu można otrzymać zwrot własnych wydatków w związku z wystąpieniem zdarzeń objętych ubezpieczeniem. Takie programy mają wiele zalet, ponieważ zapewniają bezpośrednią ochronę zdrowia i możliwość nie tracenia kapitału z powodu dużej liczby płatności za niezbędne usługi lub leki. Dlatego z roku na rok coraz więcej osób docenia tę usługę, bo nawet zwykła praca może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu.

Oto najważniejsze zalety:

 • jest to długoterminowa oszczędność. Przede wszystkim, jest to inwestycja w swoją przyszłość, ponieważ będziesz mógł zapłacić niewielką część kwoty leczenia teraz i nie martwić się o to w przyszłości. Świadczenia ubezpieczeniowe są najczęściej znacznie wyższe niż kwota, którą płacisz przy podpisywaniu dokumentów;
 • będziesz zabezpieczony finansowo. Dzięki temu będziesz mógł zdobyć niezbędne środki na zakup leków, opłacić pobyt na oddziale, zapłacić lekarzom i otrzymać odpowiednią opiekę. Taka składka pozwala rozwiązać większość problemów, które pojawiają się w związku z wystąpieniem zdarzenia objętego ubezpieczeniem;
 • twojej rodzinie będzie łatwiej poradzić sobie z problemami. Twoje życie jest bezcenne, ale czasami zdarzają się zgony. W takim przypadku poradzenie sobie z pogrzebem i opłaceniem rachunków będzie znacznie łatwiejsze dla rodziny, jeśli zostawisz im dużą wypłatę. Dzięki temu łatwiej będzie przejść przez żałobę i nie popaść w pożyczki czy kredyty.

Dzięki temu, grupowe ubezpieczenia są obecnie aktywnie praktykowane w szkołach i firmach. Jest to okazja, aby uchronić się przed różnymi konsekwencjami i nie płacić całej kwoty za leczenie lub rehabilitację z własnej kieszeni. Nawet twojej rodzinie będzie łatwiej poradzić sobie ze stratą, jeśli otrzyma niezbędne odszkodowanie za leczenie, opłacenie rachunków czy koszty pogrzebu

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia

W większości przypadków ubezpieczenie na życie i zdrowie wiąże się z indywidualnymi warunkami, które będą zależeć od wielu parametrów. Dlatego konieczne jest wybranie odpowiedniej opcji, aby jak najlepiej chronić własne życie. Dzięki temu nawet wypadek czy śmierć nie będą dla nas aż tak dużym obciążeniem.

Konieczne jest dokonanie odpowiedzialnego wyboru i zwrócenie uwagi na różne czynniki oraz cechy firmy:

 • maksymalna kwota wypłaty. Im wyższą kwotę otrzymasz, tym droższa będzie sama polisa. Konieczne jest wybranie firm, które mogą zapewnić wystarczającą ilość pieniędzy na określone zdarzenia objęte ubezpieczeniem. Tylko w takim przypadku będziesz mógł uważać się za chronionego i nie martwić się o wydatki finansowe;
 • Roszczenia ubezpieczeniowe. Ważne jest również wcześniejsze zapoznanie się ze wszystkimi zdarzeniami ubezpieczeniowymi, które będą objęte umową. Może to obejmować wypadki, urazy w miejscu pracy, urazy domowe, rozwój choroby, raka, a nawet klęski żywiołowe. Każda polisa jest inna, dlatego zaleca się dokładne zapoznanie się z jej treścią;
 • czas transferu. Najczęściej terminowa wypłata nie jest duża, ale trzeba będzie udowodnić wszystkie okoliczności. Najczęściej do tego celu wystarczą zaświadczenia z placówki medycznej, raporty lekarskie lub akty zgonu. Dowiedz się z wyprzedzeniem, jakie dokumenty będą potrzebne w Twoim przypadku.

Samo odszkodowanie jest skomplikowaną procedurą, dlatego najlepiej wybierać te organizacje, które mogą zapewnić najlepszą możliwą obsługę. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na różne dodatkowe warunki, które mogą utrudnić uzyskanie pomocy. Ubezpieczyciel powinien jednak przyciągnąć Cię korzyściami i przywilejami, zanim podpiszesz wszystkie dokumenty.

Jak działa ubezpieczenie na życie

Najczęściej indywidualne ubezpieczenie na życie działa dość prosto, ponieważ trzeba będzie przestrzegać określonej procedury. Wystarczy zapoznać się ze wszystkimi warunkami usługi w samej umowie. Oto przykładowy plan działania:

 1. Zawierasz umowę i żyjesz spokojnie. Jeśli Twoje zdrowie jest zagrożone lub wystąpi inne zdarzenie objęte ubezpieczeniem, musisz poinformować o tym firmę.
 2. W większości przypadków termin zgłoszenia jest ograniczony do 3 do 30 dni od daty zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Zgłoszenie można zrobić za pośrednictwem poczty, telefonu komórkowego lub osobiście w biurze firmy.
 3. Przedstawiasz dowody potwierdzające okoliczności wypadku, a następnie, w określonym terminie, otrzymujesz wypłatę na swoje konto. Proces ten najczęściej przebiega dość szybko.

Dzięki takiej prostocie, wszystkie punkty rejestracji utraty, związane z dzwonieniem do lekarzy czy zakupem leków, są zminimalizowane. Będziesz w stanie poradzić sobie z problemem bez większych trudności i uzyskać należną rekompensatę zgodnie z warunkami umowy. Wszystkie te czynności może załatwić również Twoja rodzina, abyś nie musiał tracić na to czasu i po prostu otrzymał świadczenie w odpowiednim momencie.

Porównanie firm ubezpieczeniowych

Dość często prywatne ubezpieczenie na życie jest projektowane indywidualnie dla danej osoby, dlatego zalecamy porównanie różnych organizacji ubezpieczeniowych i wybranie tej, która najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wszystkie warunki i cechy współpracy z daną firmą. Dzięki temu będziesz mógł uzyskać maksymalne korzyści i pokryć prawie każde ryzyko.

Do ostatecznego wyboru najlepiej użyć prostej instrukcji:

 1. Pobierz aplikację mobilną z naszej oficjalnej strony internetowej, gdzie będziesz musiał się zarejestrować i podać wszystkie swoje dane osobowe.
 2. Następnie przejdź do katalogu ofert i zacznij wybierać opcje ubezpieczenia, które będą Ci odpowiadać. Znajdziesz tam ubezpieczenia, które naprawdę Ci odpowiadają i mogą zaoferować stabilne wypłaty dla różnych roszczeń.
 3. Skontaktuj się z menedżerem oferty, która najbardziej Cię interesuje. Specjalista wyjaśni Ci wszystkie warunki, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć dokumenty, które podpisujesz. Następnie będziesz mógł uzyskać wszystkie niezbędne informacje, odpowiedzi na pytania i podpisać umowę.

Zalecamy pobranie aplikacji na smartfona już teraz. Będziesz mógł skorzystać z wygodnego katalogu, aby porównać różne oferty ubezpieczeniowe i wybrać najbardziej opłacalną. Zacznij już teraz!

Ubezpieczenie w Tatrach Słowackich – co wybrać i ile kosztuje?

Fani sportów ekstremalnych i wspinaczki zdecydowanie powinni posiadać ubezpieczenie w Tatrach Słowackich. Pozwoli to nie martwić się tak bardzo o ewentualne upadki czy inne problemy, które mogą doprowadzić do znacznych strat finansowych. O tym, jak uchronić się przed niepotrzebnymi wydatkami i zapewnić sobie ochronę finansową, opowiadają w materiale nasi eksperci.

Czytaj więcej...
Ubezpieczenie górskie, w górach – ile kosztuje i kiedy się przydaje?

Wśród aktywnych podróżników ubezpieczenie górskie jest bardzo pożądaną usługą, niezbędną do zabezpieczenia finansowego na wypadek kontuzji czy znalezienia się w nieprzyjemnych sytuacjach. Dzięki niemu można ograniczyć ryzyko i bez obaw uprawiać sport czy po prostu podróżować. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie jest potrzebne w górach i na co zwrócić szczególną uwagę przy

Czytaj więcej...
Sposoby płacenia za granicą, aby zminimalizować dodatkowe opłaty

Dla wielu użytkowników korzystanie z karty płatniczej za granicą może być stresujące ze względu na konieczność uiszczania dodatkowych opłat oraz większe wydatki na usługi bankowe. Aby ułatwić ten proces, wprowadzono specjalne karty, umożliwiające płatności bez ograniczeń i unikanie podwójnego przewalutowania. Dzięki tym kartom, na Twoim koncie mogą być dostępne środki

Czytaj więcej...

Prosta i bezpieczniejsza
codzienność czeka

Pobierz apkę na telefon i zapomnij

o ubezpieczeniowych uciążliwościach