Ubezpieczenie podróży służbowej

Z aplikacją, ubezpieczenie podróżne

masz zawsze przy sobie.

Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

lub oblicz na stronie

Usługa ubezpieczenia podróży służbowej jest niezwykle popularna w środowisku biznesowym, ponieważ jest to możliwość zabezpieczenia się przed różnymi problemami i stratami kapitałowymi podczas podróży służbowych. Dzięki temu wszystkimi ewentualnymi kosztami zajmie się firma ubezpieczeniowa, co oznacza, że możesz się zrelaksować i po prostu dobrze wykonywać swoją pracę. Opowiemy o tym, dlaczego każdy pracownik służbowy powinien mieć taką polisę i z jakich powodów.

Ubezpieczenie do pracy za granicą – czym różni się od polisy turystycznej?

W większości przypadków takie ubezpieczenie jest bardziej elastyczne, ponieważ pracodawca może wybrać tylko niezbędne funkcje i opcje. Dzięki temu można znacznie obniżyć koszt ubezpieczenia lub rozszerzyć zestaw możliwych sytuacji, w których otrzymamy odszkodowanie. Do tego wszystkiego niezbędne będzie skorzystanie z naszego serwisu, który pozwoli szybko i dość sprawnie wystawić polisę ubezpieczeniową i nie martwić się więcej.

Każda podróż służbowa może okazać się kontuzją, różnymi problemami z samochodem lub bagażem. W związku z tym należy się jak najlepiej zabezpieczyć i dalej koncentrować się na swojej pracy. Dzięki temu będzie można komfortowo spędzić czas za granicą i bezpiecznie wrócić. Kluczowa różnica polega na tym, że ubezpieczenie podróżne często obejmuje więcej sytuacji jednocześnie i kosztuje mniej.

Dla kogo ubezpieczenie podróży służbowej?

Przede wszystkim dla osób, które nie chcą płacić za przypadkowe leczenie za granicą na własny koszt lub koszt firmy. Wykupienie polisy pozwoli zapomnieć o takich sytuacjach i spokojnie korzystać z usług lokalnych lekarzy i innych specjalistów. Ponadto, pomoże Ci to:

 • zabezpieczyć bagaż i odzyskać koszty, nawet jeśli znajdował się w nim drogi sprzęt;
 • zmniejszyć koszty związane z samochodem, zwłaszcza w przypadku nieoczekiwanej awarii;
 • nie ponosić kosztów związanych ze szkodami wyrządzonymi osobom fizycznym lub prawnym przez nieostrożność oraz inne problemy.

Każdy pracownik służbowy powinien być w pełni chroniony, dlatego zalecamy jak najszybsze skorzystanie z tej usługi. Dzięki temu będziesz mógł zabezpieczyć się tak skutecznie, jak to tylko możliwe.

Jak wybrać ubezpieczenie dla pracownika?

Najprostszym sposobem jest wybór polisy w oparciu o własne wymagania i specyfikę wyjazdu. W ten sposób będziesz w stanie szybciej przewidzieć możliwe sytuacje ryzyka, które mogą wystąpić podczas podróży służbowej. To obejmuje m.in. kraj docelowy, jego specyfikę oraz sytuacje, w jakich pracownik może się znaleźć.

W każdym przypadku warto zwrócić uwagę na wiele dodatkowych parametrów i kryteriów wyboru odpowiedniej polisy, co znacznie ułatwi korzystanie z usługi i zapewni pełen zakres ochrony. Oto kilka ważnych cech do rozważenia:

 • zwróć uwagę na cechy samego ubezpieczenia. Czy polisa obejmuje ochronę medyczną, wypadki, utratę bagażu lub awarię wynajętego samochodu. Wszystko to jest niezwykle ważne, ponieważ pozwoli zaoszczędzić własne pieniądze i dodatkowo pokryć straty kapitałowe;
 • termin i miejsce obowiązywania. Upewnij się, że ubezpieczenie pozwala na podróż za granicę i nie trzeba martwić się o brak ochrony podczas wyjazdu. Precyzyjnie określ terminy, aby uniknąć sytuacji, gdzie brakuje ubezpieczenia poza granicami Polski;
 • zwróć uwagę na maksymalną kwotę odszkodowania i procedurę wypłaty środków. Dzięki temu zabezpieczysz się przed potencjalnymi stratami i pełne odszkodowanie za poniesione szkody będzie bardziej pewne.

Wybieraj tylko te formy ubezpieczenia, które są dla Ciebie najkorzystniejsze, aby uzyskać maksymalną ochronę i zminimalizować potencjalne problemy. Możesz także skonsultować się z menedżerem ds. ubezpieczeń, aby upewnić się, że wybrana usługa jest uczciwa, a opcje są odpowiednio dopasowane.

Co obejmuje ubezpieczenie w podróży służbowej?

W większości przypadków obejmuje ono NNW oraz dodatkowe ubezpieczenia, które pomagają radzić sobie z różnymi sytuacjami, jakie mogą wystąpić podczas podróży służbowej. Taka ochrona pozwala ci skoncentrować się na wykonywaniu swojej pracy, nie martwiąc się o ewentualne okoliczności. Oto najczęstszy zakres ubezpieczeń:

 • uzyskanie usług medycznych niezbędnych dla zdrowia;
 • ochrona przed różnymi wypadkami, które mogą wystąpić podczas podróży;
 • ochrona przed anulowaniem lub przerwaniem podróży, umożliwiająca odzyskanie pieniędzy za bilety lub przepustki w przypadku nagłej potrzeby.;
 • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co stanowi kluczową ochronę przed przypadkowym wyrządzeniem szkody osobom trzecim, na przykład w biurze partnera biznesowego;
 • ubezpieczenie bagażu. Jest to dość powszechna sytuacja, gdy pracy za granicę może się opóźnić. W takim przypadku bez bagażu będzie ciężko, dlatego zawsze lepiej jest mieć ubezpieczenie. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest kwota odszkodowania, która powinna obejmować sprzęt wewnętrzny, taki jak kamery wideo lub rzeczy osobiste;
 • ubezpieczenie od różnych wydatków, które mogą być związane z problemami technicznymi z samochodem. Dzięki temu różne nieprzewidziane naprawy zostaną pokryte przez firmę. Jest to niezwykle przydatna usługa, ponieważ koszty mogą być naprawdę wysokie.

Najważniejsze to zakupić taką polisę ubezpieczeniową jak najszybciej, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi stratami i trudnościami. Zawsze dokładnie czytaj warunki umowy, ponieważ zakres ubezpieczenia może się różnić w zależności od oferty.

Kiedy ubezpieczenie do pracy za granicą nie działa?

Najczęściej takie sytuacje mają miejsce, gdy pracodawca nie zdążył wykupić lub odnowić polisy ubezpieczeniowej. W takim przypadku może być problem z uzyskaniem odszkodowania, ponieważ umowa może ulec przedawnieniu. Dlatego ważne jest zachowanie ostrożności i upewnienie się, że wszystkie dokumenty są aktualne.

Należy również pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia w zakresie pokrycia, a niektóre szkody mogą być wyłączone z ubezpieczenia. Dlatego zawsze zaleca się ostrożność i staranność, aby uniknąć potencjalnych negatywnych konsekwencji. Szczególnie pracodawca może wybrać tylko te elementy ubezpieczenia, które uważa za najważniejsze. W rezultacie istnieje ryzyko, że nie otrzymasz odszkodowania za utratę bagażu, jeśli ta opcja nie jest uwzględniona w polisie.

Ile kosztuje ubezpieczenie pracownika wyjeżdżającego za granicę?

W większości przypadków koszty takiego ubezpieczenia nie są zbyt wysokie, ponieważ firmy starają się zapewnić ochronę swoim pracownikom podczas podróży służbowych. Warto jednak rozważyć wybór opcji ubezpieczenia o maksymalnym zakresie, aby uniknąć ewentualnych trudności w przyszłości. Koszt ubezpieczenia może być uzależniony od wielu czynników, takich jak:

 • kraj docelowy podróży, jego poziom bezpieczeństwa oraz potencjalne ryzyko związane z wizytą;
 • doświadczenie w podróżowaniu za granicą, dostępność wiz i wycieczek turystycznych;
 • wybór opcji i zakresu pokrycia podczas ubiegania się o ubezpieczenie.

W każdym przypadku należy wziąć pod uwagę wszystkie możliwe sytuacje, aby ostatecznie bez zbędnych problemów uzyskać pomoc assistance i nie martwić się o nic w przyszłości. Dlatego zalecamy jak najszybsze pobranie naszej aplikacji mobilnej i wybranie odpowiedniej dla siebie oferty. Zachęcamy do skorzystania z naszej aplikacji mobilnej, która ułatwia dokonywanie rezerwacji i wyboru odpowiedniej oferty ubezpieczeniowej.

Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie i komforcie swoich pracowników podczas podróży służbowych! Rezerwuj polisy ubezpieczeniowe bezpośrednio przez naszą aplikację, wybierając najkorzystniejsze opcje.

Ubezpieczenie w Tatrach Słowackich – co wybrać i ile kosztuje?

Fani sportów ekstremalnych i wspinaczki zdecydowanie powinni posiadać ubezpieczenie w Tatrach Słowackich. Pozwoli to nie martwić się tak bardzo o ewentualne upadki czy inne problemy, które mogą doprowadzić do znacznych strat finansowych. O tym, jak uchronić się przed niepotrzebnymi wydatkami i zapewnić sobie ochronę finansową, opowiadają w materiale nasi eksperci.

Czytaj więcej...
Ubezpieczenie górskie, w górach – ile kosztuje i kiedy się przydaje?

Wśród aktywnych podróżników ubezpieczenie górskie jest bardzo pożądaną usługą, niezbędną do zabezpieczenia finansowego na wypadek kontuzji czy znalezienia się w nieprzyjemnych sytuacjach. Dzięki niemu można ograniczyć ryzyko i bez obaw uprawiać sport czy po prostu podróżować. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie jest potrzebne w górach i na co zwrócić szczególną uwagę przy

Czytaj więcej...
Sposoby płacenia za granicą, aby zminimalizować dodatkowe opłaty

Dla wielu użytkowników korzystanie z karty płatniczej za granicą może być stresujące ze względu na konieczność uiszczania dodatkowych opłat oraz większe wydatki na usługi bankowe. Aby ułatwić ten proces, wprowadzono specjalne karty, umożliwiające płatności bez ograniczeń i unikanie podwójnego przewalutowania. Dzięki tym kartom, na Twoim koncie mogą być dostępne środki

Czytaj więcej...

Prosta i bezpieczniejsza
codzienność czeka

Pobierz apkę na telefon i zapomnij

o ubezpieczeniowych uciążliwościach