Bezpieczne święta – czyli dlaczego warto się ubezpieczyć?

Bezpieczne święta – czyli dlaczego warto się ubezpieczyć?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i jedyny taki czas w roku. Bez względu na to, czy ma on dla nas charakter religijny, czy po prostu jest dobrą okazją do bycia razem – czekamy na niego z niecierpliwością. Aby w tym niezwykle ważnym okresie móc czuć się komfortowo oraz bezpiecznie, powinniśmy zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia turystycznego oraz ubezpieczenia mienia od kradzieży w przypadku wyjazdu.

Ubezpieczenie mienia od kradzieży na święta – kiedy warto?

Jak wynika z przeprowadzonej w 2017 roku analizy, aż 65% Polaków podróżuje w okresie świątecznym, aby spędzić ten wyjątkowy czas z najbliższymi osobami. Nic w tym dziwnego – w naszym kraju święta te mają charakter rodzinny i są elementem tradycji. Ciężko je sobie wyobrazić bez najbliższych osób. Podróżując, warto w pełni zadbać o bezpieczeństwo rodziny oraz zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia mienia od kradzieży z włamaniem. Jest to polisa, która pokrywa szkody polegające na utracie, uszkodzeniu bądź zniszczeniu przedmiotu ubezpieczenia powstałe wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunkiem.

W takim ubezpieczeniu możemy objąć ochroną mienie stanowiące zarówno naszą własność, jak i np. mienie leasingowane bądź mienie powierzone do wykonania usługi. Polisa ta zagwarantuje nam bezpieczeństwo i komfort, który ma ogromne znaczenie w tym szczególnym dla nas czasie. Towarzystwa ubezpieczeniowe w swoich ofertach posiadają różne pakiety. Zainteresowane osoby mogą również poszerzyć ubezpieczenie o dodatkowe opcje, tj. uprzątnięcie pozostałości po szkodzie czy ubezpieczenie mienia osób trzecich na sumy zmienne – zależy to wyłącznie od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku to rozwiązanie dla każdej osoby, która planuje podróż w okresie świątecznym. Polisa ta zapewni bezpieczeństwo oraz komfort w czasie, który, choć jest dla nas wszystkich wyjątkowy – zwiększa ryzyko włamań i kradzieży, a już w szczególności u tych rodzin, które zdecydują się na podróż. Bezpieczeństwo należy stawiać zawsze na pierwszym miejscu.

Czy podróżującemu opłaca się zakupić ubezpieczenie?

Z racji tego, że w okresie świątecznym podróżuje wielu Polaków, ryzyko wystąpienia kolizji bądź wypadku samochodowego również jest większe. Ubezpieczenie turystyczne może okazać się niezwykle przydatne. Może obejmować transport z miejsca wypadku czy organizację pobytu i leczenia w szpitalu, badań czy nawet operacji. Niektóre towarzystwa oferują nawet zdalne konsultacje z lekarzem przez 24h/dobę, zastępczy pojazd czy nawet opiekę nad dziećmi. Są to niezwykle ważne kwestie, które w przypadku braku ubezpieczenia – mogłyby stanowić ogromny problem, zwłaszcza w okresie świątecznym, w którym nie zatrudnimy niani czy też nie zapiszemy się na wizytę u lekarza. Jeśli podróż odbywa się aż z zagranicy, zakres ubezpieczenia możemy jeszcze bardziej poszerzyć nawet o ryzyko pasywnego udziału w wojnie lub aktach terroru, co oczywiście nie jest wcale konieczne czy potrzebne, jednak świadczy o szerokim zakresie ubezpieczeń turystycznych.

Warto porównać oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz wybrać najatrakcyjniejszy dostępny pakiet, odpowiadający naszym potrzebom. Przydatna może się okazać aplikacja Asekuro, która umożliwia kupno, przechowywanie, ale także porównywanie poszczególnych pakietów ubezpieczeniowych, a co za tym idzie – ułatwia również podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie. Branża ubezpieczeniowa rozwija się w bardzo szybkim tempie, firm i ofert jest więc naprawdę wiele.

Ubezpieczenie turystyczne zapewni komfort podczas podróży, a także pozwoli uniknąć ewentualnych konsekwencji. Stłuczki zdarzają się codziennie, a w tak intensywnym okresie, któremu dodatkowo nie sprzyjają warunki atmosferyczne – mogą występować częściej. Wcale nie muszą nieść za sobą poważnych problemów. Ubezpieczenie turystyczne może okazać się przydatne nawet w przypadku niewielkiej i niezagrażającej zdrowiu stłuczki, warto więc o tym pamiętać.

Postaw na komfort i bezpieczeństwo

Decydując się na podróż w okresie świątecznym, należy automatycznie zadbać o odpowiednie warunki, komfort i bezpieczeństwo całej rodziny. Ma to szczególne znaczenie, jeśli planujemy wyjechać na dłuższy czas bądź pokonać więcej niż kilkadziesiąt kilometrów. Kradzieże oraz wypadki samochodowe zdarzają się w tym czasie częściej, niż mogłoby się wydawać – większość Polaków spędza ten czas poza domem i skupia się wyłącznie na Bożym Narodzeniu, a to przecież idealna okazja dla włamywaczy.

Ubezpieczenie majątkowe, zarówno jak ubezpieczenie turystyczne – wcale nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Znalezienie korzystnej oferty nie powinno sprawiać żadnych problemów. Nie ma nic ważniejszego od bezpieczeństwa i komfortu całej rodziny – spędź święta w rodzinnej atmosferze, bez zamartwiania się o podróż czy mieszkanie, które zostawiłeś puste na tak długi czas.

Podziel się
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Reddit
WhatsApp
Telegram
Z aplikacją, ubezpieczenie
masz zawsze przy sobie.

Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

lub oblicz na stronie