Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Ubezpieczenie telefonu komórkowego zapewni Ci nie tyle ochronę smartfona, co przede wszystkim zabezpieczy zawartość Twojego portfela. Dzięki odpowiedniej polisie nie będziesz zmuszony ponosić wydatków w przypadku zgubienia lub uszkodzenia telefonu. Sprawdź, dlaczego warto taką polisę zawrzeć i ile kosztuje ubezpieczenie smartfona.

Co obejmuje ubezpieczenie telefonu?

Polisy ubezpieczeniowe na telefon stają się coraz popularniejsze. Trudno się temu dziwić. Ceny nowych smartfonów przekraczają niejednokrotnie nawet kilka tysięcy złotych. Wystarczy drobne uszkodzenie ekranu, aby narazić się na wydatek rzędu 900-1300 złotych – tyle kosztuje wymiana wyświetlacza w iPhonie.

Warto jednak zwrócić uwagę, że towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim klientom polisy, których zakres ochronny jest znacznie szerszy. Oto przed czym chroni Cię ubezpieczenie telefonu:

  • uszkodzenia telefonu: ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy lub wymiany telefonu, jeśli przypadkowo go uszkodzisz – na przykład upuszczając go na podłogę. Większość polis obejmuje ochroną nie tylko uszkodzenia spowodowane przez osoby trzecie, ale również te spowodowane przez samego właściciela,
  • koszty fałszywych połączeń: ubezpieczenie chroni przed kosztami nieautoryzowanych połączeń, SMS-ów i innych opłat w przypadku zgubienia lub kradzieży,
  • uszkodzenie akcesoriów: na wypłatę ubezpieczenia możesz liczyć również w momencie uszkodzenia zarejestrowanych akcesoriów – na przykład zestawów słuchawkowych.
  • utrata smartfona: towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają odszkodowanie również wtedy, gdy zgubisz telefon.
  • kradzież smartfona: ubezpieczyciel chroni również przed kradzieżą. Jeśli Twój smartfon zostanie skradziony, to otrzymasz stosowne środki – adekwatne do wartości telefonu.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują również rozszerzone warianty ubezpieczeń. Często obejmują one takie wypadki jak zalanie wodą. Aby się tego dowiedzieć, warto dokładnie zapoznać się z ofertą konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie smartfona?

Koszty wynikające z ubezpieczenia telefonu uzależnione są od jego wartości oraz wybranego zakresu ochrony.

Podstawowy wariant polisy ubezpieczeniowej na telefon może kosztować około 12-15 złotych miesięcznie, co daje mniej więcej 150 złotych rocznie. Jeśli jednak zdecydujesz się na bardziej kompleksową ochronę, to musisz liczyć się z wydatkiem na poziomie 350 złotych każdego roku.

Oczywiście, ogromne znaczenie ma również sama wartość smartfona. Przykładowo, ubezpieczenie iPhone’a 12 o wartości około 4000 złotych kosztować będzie niespełna 400 złotych na rok. Natomiast polisa na Samsung Galaxy starszej generacji (cena około 1000 złotych) kosztuje około 200 złotych.

Jeśli chcesz w szybki sposób sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie Twojego telefonu, to pobierz aplikację Asekuro. W kilkanaście sekund porównasz oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych.

Aplikacja jest do pobrania w App Store oraz sklepie Google Play.

Komu przyda się ubezpieczenie telefonu?

Przede wszystkim tym, którzy na co dzień korzystają z kosztownych smartfonów. Jeśli wartość Twojego telefonu przekracza 3000-4000 złotych, to ubezpieczenie powinno być wręcz obowiązkowe. Jego wykupienie ochroni Cię przed zbędnym wydatkiem, na przykład podczas uszkodzenia telefonu.

Z polisy na telefon powinni skorzystać również klienci biznesowi. Smartfony są dla nich często ważnym narzędziem pracy. Wykupienie ubezpieczenia zapewnia wypłatę pieniędzy nie tylko w przypadku zgubienia lub zniszczenia telefonu, ale również gdy potencjalny złodziej skorzysta z telefonu.

Ubezpieczenie telefonu polecane jest również osobom, które ze względu na wykonywany zawód lub hobby często borykają się z problemem uszkodzonego telefonu. Są to na przykład przedstawiciele branży rolniczej, pracownicy produkcyjni lub pasjonaci rowerowych wycieczek.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie telefonu?

Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz ubezpieczenia telefonu komórkowego to sprawdź, jak wybrać najlepszą polisę:

  • sprawdź wartość telefonu oraz zweryfikuj, jakie są koszty naprawy,
  • zdecyduj się, jakiej ochrony potrzebujesz,
  • dokładnie sprawdź, jaka jest oferowana suma ubezpieczenia,
  • porównaj oferty kilku, brokerów ubezpieczeniowych
  • sprawdź ogólne warunki ubezpieczenia – zwróć szczególną uwagę na zapisane w nich wykluczenia odpowiedzialności.

Dokładne przeanalizowanie ofert towarzystw ubezpieczeniowych pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszą polisę.

Porównaj ubezpieczenia telefonu z Asekuro!

W porównaniu ofert firm ubezpieczeniowych pomoże Ci aplikacja mobilna Asekuro. Dzięki niej jesteś w stanie, w zaledwie kilkadziesiąt sekund sprawdzić propozycje kilku towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób znajdziesz nie tylko najtańszą ofertę, ale przede wszystkim taką, która w najlepszy sposób zabezpieczy Twoje smartfona.

Pobierz aplikację Asekuro już teraz! Jest do pobrania w App Store oraz sklepie Google Play.

Podziel się
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Reddit
WhatsApp
Telegram
Z aplikacją, ubezpieczenie
masz zawsze przy sobie.

Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

lub oblicz na stronie