Zniżki za bezszkodową jazdę od współwłaściciela samochodu

Zniżki za bezszkodową jazdę od współwłaściciela samochodu

Przy ubezpieczaniu samochodu, jeśli pojazd jest przedmiotem współwłasności, zniżki uwzględniane przy obliczaniu składki brane są od osoby posiadającej dłuższą udokumentowaną historię bezszkodowej jazdy, niezależnie od tego, czy współwłaściciele są ze sobą spokrewnieni czy też nie. Zniżki za bezszkodową jazdę nie mogą jednak być trwale przenoszone między współwłaścicielami, chyba że mają one wspólnotę majątkową, czyli w przypadku relacji żona – mąż.

Warto jednak pamiętać, że szkoda spowodowana przez jednego ze współwłaścicieli, będzie skutkowała utratą zniżek przez obu.

System zniżek za bezszkodową jazdę (Bonus/Malus) premiuje bezpiecznie jeżdżących kierowców. Warto zwrócić na niego uwagę i porównać sposób naliczania tych zniżek w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Coraz częściej zdarza się tak, że firmy ubezpieczeniowe stosują własne systemy naliczania Bonus/Malus. Zawsze jednak zniżki/zwyżki stosowane są w OC i AC niezależnie, tzn. szkoda z OC nie spowoduje utraty zniżki AC.

Ze względu na wspomniane wcześniej rozbieżności w sposobie naliczania zniżek przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe, warto przed zawarciem ubezpieczenia skontaktować się z agentem współpracującym z wieloma towarzystwami. Może się bowiem okazać, że choć większość ubezpieczycieli wylicza nam składki na podobnym poziomie, uda się  w którymś z tych towarzystw znaleźć dobrą, niedrogą ofertę.

Podziel się
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Reddit
WhatsApp
Telegram
Z aplikacją, ubezpieczenie
masz zawsze przy sobie.

Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

lub oblicz na stronie