8 sposobów, jak płacić mniejsze OC za samochód

8 sposobów, jak płacić mniejsze OC za samochód

OC samochodu to zmora każdego kierowcy. Temat wraca jak bumerang każdego roku, kiedy przychodzi do opłacenia polisy. Wówczas wielu kierowców w pośpiechu poszukuje sposobów, jak płacić mniej za ubezpieczenie auta. Skoro czytasz ten artykuł, to zapewne również Ty jesteś w tej grupie, która nie lubi przepłacać. Poniżej znajdziesz 8 sposobów, jak zapłacić mniej za OC swojego samochodu.

Rozważ pakiet z ubezpieczeniem mienia lub NWW

To opcja, którą zaproponuje Ci wielu ubezpieczycieli. Wykupując OC swojego samochodu, możesz połączyć je z innymi ubezpieczeniami, tworząc pewnego rodzaju pakiet. I tak na przykład do OC samochodu możesz dodać polisę na mieszkanie, NWW lub ubezpieczenie AC. Wybierając taki pakiet zamiast pojedynczych ofert, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście procent.

Znajdź współwłaściciela

Z takiej opcji powinny korzystać przede wszystkim osoby młode, szczególnie przed 26. rokiem życia – w wielu przypadkach są one narażone na horrendalnie wysokie stawki ubezpieczenia. Wynika to oczywiście z braku jakichkolwiek zniżek, które będą dopiero kumulowane przez najbliższej lata. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, to warto uwzględnić współwłaściciela samochodu. Idealną osobą będzie któryś z rodziców posiadający prawo jazdy i opłacający ubezpieczenie od wielu lat.

Jeśli taka osoby do tej pory nie miała stłuczek, to najprawdopodobniej jej zniżki oscylują na poziomie kilkudziesięciu procent. A to całkiem sporo! Warto jednak pamiętać, że w momencie, gdy spowodujesz wypadek, to zniżki stracisz zarówno Ty, jak i współwłaściciel!

Zapłać na raz

Płatność za ubezpieczenie OC samochodu najczęściej można rozbić na dwie raty. Niestety wiąże się to z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, których lepiej unikać. Jeśli więc masz możliwość, to zapłać całą kwotę na raz.

Lojalność jest wynagradzana

Konkurencja na rynku ubezpieczeniowym jest bardzo duża. Firmom trudno jest przyciągać do siebie nowych klientów, dlatego chętnie wynagradzają one tych, którzy wykazują się wiernością. Jeśli więc nie miałeś problemów ze swoim ubezpieczycielem, to zapytaj go o nową ofertę. Nie zapomnij wspomnieć, że jesteś wiernym klientem i chciałbyś jakąś zniżkę.

Pamiętaj jednak, że nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe honoruje lojalnych klientów. Czasami bardziej opłacalna będzie zmiana.

Wybierz ochronę zniżek

Polska od lat jest w czołówce niechlubnych rankingów państw z największą liczbą wypadków na drogach. Zmienna pogoda, przeciętna jakość dróg i nieuwaga wielu kierowców powodują, że o stłuczkę jest stosunkowo prosto. Jeśli to Ty będziesz jej sprawcą, to automatycznie utracisz sporą część zniżek. Możesz je jednak chronić, wykupując ochronę zniżek.

Opcja ta jest polecana kierowcom, którzy dużo czasu spędzają w trasie. Ochrona zniżek zapewnia utrzymanie ich poziomu nawet po spowodowaniu wypadku lub stłuczki.

Mniejsza miejscowość to mniejsze składki

Na koszt ubezpieczenia OC wpływa wiele czynników – jednym z nich jest miejsce zameldowania. Im mniejszą miejscowość zamieszkujesz, tym niższa będzie Twoja składka OC. Wynika to między innymi z faktu, że w dużych miastach łatwiej o stłuczkę, ponieważ ruch samochodowy jest większy.

Przykładowo, jeśli urodziłeś się i dalej jesteś zameldowany w niewielkiej miejscowości pod Krakowem, ale na co dzień pracujesz i mieszkasz w samym Krakowie, to dużo korzystniejsze będzie dla Ciebie wskazanie jako adres zameldowania tylko miejsce, z którego pochodzisz. Zapłacisz wówczas dużo niższe OC samochodu.

Zrezygnuj z parkowania pod chmurką

Towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze wypytują klientów o miejsce parkowania samochodu. Jak łatwo się domyślić auto, które zostaje na noc na ulicy, to jest dużo bardziej narażony na uszkodzenie, niż samochód garażowany. Jeśli więc masz możliwość, to skorzystaj z podziemnego parkingu pod blokiem, czy też współdzielonych garaży. Nie tylko będzie ono bezpieczniejsze, ale również ubezpieczenie OC stanie się tańsze.

Skorzystaj z porównywarki

To wydaje się oczywiste – zanim wybiorę ubezpieczenie, chce porównać oferty kilku firm. Tak wygląda jednak tylko teoria, a praktyka jest zupełnie inna. Nawet nie jesteś sobie w stanie wyobrazić, jak wiele osób nie korzysta z porównywarek ubezpieczeń. A to spory błąd, za który trzeba zapłacić – czasami całkiem sporo.

Zanim więc podpiszesz nową umową na OC samochodu, zajrzyj do aplikacji Asekuro i porównaj oferty ubezpieczeniowe największych towarzystw w Polsce. Wprowadzenie danych zajmuje pięć razy mniej czasu niż u konkurencji, a ostatecznie możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Podsumowanie

Jak widzisz, jest kilka sposobów na zapłacenie mniejszego OC samochodu. Ich wdrażanie w życie rozpocznij od punktu 8 i porównaj ubezpieczenia największych towarzystw w Polsce przy pomocy aplikacji Asekuro.pl. W wielu przypadkach może okazać się, że dalsze czynności nie są już potrzebne, a Twoje nowe OC jest dużo tańsze niż poprzednie

Podziel się
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Reddit
WhatsApp
Telegram
Z aplikacją, ubezpieczenie
masz zawsze przy sobie.

Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

lub oblicz na stronie