Assistance domowy

Chroniąc swój majątek,
zabezpieczasz swoje życie.
Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

Usługa home assistance to jedna z najbardziej popularnych i wyjątkowych możliwości dla osób, które chcą uczynić swoje życie łatwiejszym i bardziej komfortowym. Dzięki niej można uzyskać zestaw ważnych korzyści, które pomogą utrzymać mieszkanie w dobrym stanie i nie martwić się o różne problemy. W naszym materiale opowiadamy o tym, czym jest ta usługa i jak może pomóc.

Czym jest assistance domowy?

W większości przypadków assistance domowy będzie potrzebny tym, którzy chcą uzyskać dodatkowe opcje do swojej polisy ubezpieczeniowej. W ten sposób nie otrzymuje się odszkodowania, ale wsparcie i pokrycie dodatkowych kosztów. Pozwala to przetrwać pewne okoliczności z mniejszymi szkodami dla siebie, a w rezultacie można skorzystać z usług firmy ubezpieczeniowej.

Najczęściej będziesz potrzebować tej usługi, gdy Twoje home zostanie uszkodzone lub wystąpi inne zdarzenie objęte ubezpieczeniem. Specjaliści firmy ubezpieczeniowej pomogą Ci skorzystać z różnych dodatkowych ubezpieczeń od szkód, w tym kosztów dodatkowego wezwania specjalistów. To doskonała i nowoczesna okazja, aby szybciej uporządkować swoje mieszkanie i uzyskać pomoc we wszystkich sprawach.

Przed czym chroni ubezpieczenie home assistance?

Takie przypadki są najczęściej potrzebne tym, którzy otrzymali problemy z powodu zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Oznacza to, że będziesz mógł pokryć koszty różnych zdarzeń życiowych:

 • konieczność wykonania dodatkowych napraw pogwarancyjnych w mieszkaniu lub domu;
 • pilne wezwanie specjalistów do naprawy awarii w mieszkaniu;
 • usługi firm transportowych, potrzebne do odbioru rzeczy po zdarzeniu objętym ubezpieczeniem;
 • zakwaterowanie lokatorów po szkodzie i rekompensata za różne problemy z tym związane;
 • konieczność transportu roweru po wypadku;
 • pomoc w opiece nad małymi dziećmi lub usługi opiekuna domowego;
 • pilne dostarczenie potrzebnych leków;
 • dodatkowe wizyty u krawca lub pielęgniarki, jeśli zaistnieje taka potrzeba;
 • inne nietypowe usługi, w tym usługi concierge, takie jak rezerwacja biletów czy inne.

To ubezpieczenie pozwoli Ci otrzymać zwrot kosztów za powyższe usługi, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o ograniczone finanse. Pokryje ono wszelkie koszty związane z awarią sprzętu lub koniecznością wezwania specjalisty. Jest to uczciwa i bardzo poszukiwana usługa, która zapewni wiele korzyści za stosunkowo niewielki dodatek do kosztu polisy.

Dlaczego warto rozważyć zakup assistance?

Przede wszystkim dlatego, że Twoje mienie może ulec uszkodzeniu po zdarzeniu objętym ubezpieczeniem. Możesz otrzymać podstawowe odszkodowanie za szkodę, ale warto dodatkowo zabezpieczyć się, wykupując pełen pakiet usług. Dzięki temu będziesz miał niezawodnego asystenta w postaci firmy ubezpieczeniowej, gotowej wesprzeć Cię w każdej z tych kwestii.

Nie wszystkie polisy zawierają taką usługę, dlatego warto zadbać o obecność odpowiednich pozycji w dokumencie. Dzięki temu uzyskasz najwyższy poziom usług i nie będziesz musiał martwić się o potencjalnie wysokie koszty. Zrównoważenie kosztów faktem, że będziesz w stanie zaoszczędzić na korzystaniu z tych usług, może okazać się opłacalne. Jeden telefon do hydraulika w celu naprawy kanalizacji może kosztować więcej niż cała cena umowy.

Co zawiera pakiet Home Assistance?

Pakiet Home Assistance obejmuje zazwyczaj szeroki zakres zdarzeń związanych ze zwrotem wydatków w określonych okolicznościach i limitach. Zapewnia to ochronę Twojego domu przed różnymi problemami oraz pozwala na oszczędności finansowe. Najczęściej obejmuje:

 • zabezpieczenie, transport i nadzór nad ocalałym mieniem;
 • transport mienia i osób oraz zakwaterowanie w hotelu;
 • utylizację nadmiernie zniszczonego mienia;
 • opiekę nad zwierzętami domowymi oraz usługi związane z meblami w nowym domu;
 • koszty wynajmu mieszkania zastępczego na czas trwania zdarzenia.

Podsumowując, są to wszystkie różne usługi, których potrzebujesz w przypadku zniszczenia domu lub jego znacznego uszkodzenia. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na obiektywną assistance specjalistów z organizacji ubezpieczeniowej i szybko rozwiązać wszelkie problemy, które mogą się pojawić. Może to również rozwiązać Twoje problemy z usuwaniem szkodników, awariami drzwi, nagłymi przypadkami lub awariami samochodów i rowerów. Wszystko zależy od wybranego pakietu, dlatego należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi informacjami i dopasować je do swoich wymagań.

Czego nie obejmuje pomoc domowa?

Najczęściej taki pakiet usług obejmuje dużą liczbę usług, ale jest ograniczony pod względem maksymalnej kwoty płatności lub okresu, przez jaki może być świadczony. Na przykład opieka nad dzieckiem może być świadczona przez maksymalnie 3 dni, a nie przez kilka miesięcy. Przykładowo, nie jest możliwe wezwanie ślusarza za kwotę wyższą niż 400 zł za wizytę lub inną uzgodnioną kwotę. Liczba takich ubezpieczonych zdarzeń również może być ograniczona. Przechowywanie ocalałego mienia może być zapewnione tylko raz. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest indywidualnie określone w umowie polisy i należy się z nią zapoznać. Pomoże to zrozumieć główne zalety i wady każdej oferty, a tym samym wybrać najlepszą opcję dla siebie. Wypróbuj obliczanie wartości już teraz!

Ile kosztuje pakiet Home Assistance?

W większości przypadków koszt pakietu zostanie określony przez specjalistę firmy, który będzie chciał uzyskać od Ciebie wszystkie niezbędne informacje. Konieczna będzie ocena wielu kryteriów, w tym

 • lokalizacji mieszkania, jego kosztu, metrażu;
 • liczby dostępnych przedmiotów, sprzętu, rzeczy, dzieci, osób starszych;
 • konkretne usługi, które ostatecznie będą wliczone w cenę. 

Ale dzięki temu Twój dom będzie całkowicie bezpieczny przed różnymi problemami i sytuacjami, które mogą pojawić się na co dzień. Właśnie dlatego usługa ta jest tak popularna i zalecamy jak najszybsze skontaktowanie się z ekspertami, aby dowiedzieć się więcej szczegółów. Będziesz mógł pobrać naszą aplikację mobilną, aby uzyskać więcej ofert ubezpieczeniowych i uzyskać pomoc. Nie oszczędzaj na swoim bezpieczeństwie i komforcie – skorzystaj z profesjonalnych, nowoczesnych usług assistance!

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?
Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Ubezpieczenie telefonu komórkowego zapewni Ci nie tyle ochronę smartfona, co przede wszystkim zabezpieczy zawartość Twojego portfela. Dzięki odpowiedniej polisie nie będziesz zmuszony ponosić wydatków w przypadku zgubienia lub uszkodzenia telefonu. Sprawdź, dlaczego warto taką polisę zawrzeć i ile kosztuje ubezpieczenie smartfona. Co obejmuje ubezpieczenie telefonu? Polisy ubezpieczeniowe na telefon stają

Czytaj więcej...
Ubezpieczenie roweru – przed czym chroni i ile kosztuje?
Ubezpieczenie roweru – przed czym chroni i ile kosztuje?

Tylko w 2020 roku zgłoszono ponad 10 tysięcy przypadków kradzieży rowerów. To dużo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że wartość nowego jednośladu może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie może więc dziwić, że coraz większa liczba właścicieli rowerów decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Z naszego tekstu dowiesz się, jaką

Czytaj więcej...
Prosta i bezpieczniejsza
codzienność czeka

Pobierz apkę na telefon i zapomnij

o ubezpieczeniowych uciążliwościach