Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Chroniąc swój majątek,
zabezpieczasz swoje życie.
Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

Dość często ubezpieczenie od kradzieży staje się niezwykle korzystną, nowoczesną usługą, która pozwala zabezpieczyć mienie i dobytek. Dlatego zalecamy jak najszybsze wykupienie polisy, aby nie martwić się o to, że ktoś spróbuje ukraść Twój dobytek, gdy będziesz przebywał w swoim domu. Opowiemy Ci wszystko o tym, czym są polisy, jak działa proces i czego będziesz potrzebować, aby odnieść sukces.

Czym jest ubezpieczenie domu od kradzieży?

W większości przypadków kradzież kwalifikuje się jako celowe działanie osób trzecich, które chcą przywłaszczyć sobie Twoje mienie, rzeczy, przedmioty czy nawet części wnętrza. Do takich sytuacji dochodzi każdego dnia w tysiącach rodzin, które wpuszczają do swojego domu gości lub przypadkowe osoby. Nawet pracownicy serwisu sprzątającego mogą zabrać kilka cennych przedmiotów, a następnie zniknąć. Wszystkie te obawy zmuszają właścicieli domów do zastanowienia się, jaka ochrona może im pomóc.

Dlatego zalecamy jak najszybsze skorzystanie z okazji, aby się zabezpieczyć i nie martwić się już o możliwe zagrożenia i problemy. Dzięki temu można bezpiecznie pozostawić domowników w domu, a w razie potrzeby uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia. Najważniejsze w tym przypadku to:

 • prawidłowe sporządzenie ubezpieczenia. Konieczne jest podpisanie dokumentów, które jasno opiszą i zapiszą taką sytuację, umożliwiając otrzymanie odszkodowania za szkodę bez dodatkowych problemów i zmartwień;
 • zadawanie wszystkich pytań zarządcy. W każdym przypadku będziesz musiał komunikować się ze specjalistami, dlatego zalecamy natychmiastowe sporządzenie listy pytań i ich zadawanie. Musisz jasno zrozumieć, czym jest kradzież i w jakich sytuacjach możesz liczyć na odszkodowanie;
 • uważne przeczytanie warunków i zasad płatności. Ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej informacji na temat świadczeń i ich zasad. Często w takich sytuacjach istnieją pewne zasady przetwarzania i maksymalne kwoty odszkodowań, które można uzyskać. Weź to pod uwagę i chroń swoje kosztowności.

W większości przypadków takie ubezpieczenie jest opcjonalne i oferowane wraz z ogólnym ubezpieczeniem domu. Jest to jednak dość duża usługa, która może obejmować ochronę przed klęskami żywiołowymi, różnymi problemami i wypadkami. Dlatego możesz sam zdecydować, czy chcesz skorzystać z tej opcji.

Zawsze lepiej jest zabezpieczyć się na więcej, niż się potrzebuje. Dzięki temu niewielka nadpłata w kosztach zamieni się w możliwość otrzymania odszkodowania i spokojnego pokrycia poniesionych szkód. Najważniejsze to dobrze się przygotować, dokładnie sprawdzić dokumenty i jak najszybciej skontaktować się z firmą, jeśli dojdzie do zdarzenia objętego ubezpieczeniem.

Jak częste są włamania do mieszkań?

Ogólnie rzecz biorąc, włamania do mieszkań są stosunkowo powszechne, ponieważ oprócz najbliższych osób, w naszych domach mogą przebywać również nieupoważnione osoby trzecie, przybywające na przykład w celu wykonania usług. Do kradzieży najczęściej dochodzi z powodu:

 • wezwań do sprzątania. W takich sytuacjach pracownicy mogą zabrać cenne przedmioty, jeśli zostaną one pozostawione w obszarze ich pracy. Niejednokrotnie podczas sprzątania pracownicy mogą natknąć się na różne pierścionki lub pieniądze, które przypadkowo spadły za sofę lub meble;
 • wizyt hydraulików. Osoby te są trudne do zweryfikowania pod kątem uczciwości przed ich przybyciem, co sprawia, że każdy z nich może okazać się potencjalnym włamywaczem;
 • osób, które przychodzą opiekować się dziećmi. W takiej sytuacji opiekun ma swobodny dostęp do domu. W razie kradzieży trudno byłoby zaufać takiemu pracownikowi w kwestii opieki nad dzieckiem.

W związku z tym każdy może znaleźć się w sytuacji, w której poniesie straty, trudne do odzyskania bez odpowiedniego ubezpieczenia. Konieczne jest zabezpieczenie mieszkania i zatrudnianie osób o nieposzlakowanej reputacji. To nadal nie gwarantuje pozytywnego wyniku, ale przynajmniej zmniejsza prawdopodobne szkody wynikające z połączenia. Najważniejsze to wiedzieć, jak udowodnić kradzież w domu, aby jak najszybciej rozwiązać problem i uzyskać odszkodowanie.

Warto również zauważyć, że włamania zależą od wielu czynników. Na przykład rodzaj drzwi montowanych w mieszkaniu może przyciągać lub odstraszać potencjalnych włamywaczy. Włamywacze często szybko orientują się, gdzie szukać wartościowych przedmiotów i wynoszą z mieszkania cały dobytek. Dlatego niezbędna jest niezawodna ochrona, aby nie martwić się o mienie w przyszłości i uzyskać maksymalne odszkodowanie.

Jak ubezpieczyć mieszkanie od kradzieży i włamania?

Należy wykonać kilka ważnych kroków i zapoznać się z naszą aplikacją mobilną, która znacznie ułatwi zabezpieczenie nieruchomości. Będziesz musiał:

 • ocenić wartość wszystkich mienia i sporządzić raporty na ich temat;
 • skontaktować się z przedstawicielami firmy ubezpieczeniowej i podpisać odpowiednie dokumenty;
 • uważnie przeczytać wszystkie warunki, aby upewnić się, że ubezpieczenie rzeczywiście chroni Cię przed kradzieżą i włamaniem.

Dzięki temu będziesz chroniony i nie będziesz musiał martwić się o takie problemy. Otrzymane szkody zostaną Ci zwrócone, co oznacza, że Twój budżet pozostanie nienaruszony.

Co można ubezpieczyć od kradzieży w mieszkaniu?

Ubezpieczenie domu od kradzieży jest obecnie bardzo popularną usługą, która pozwala zabezpieczyć znaczną część swojego majątku. Najczęściej ubezpieczane są:

 • różne kosztowności;
 • meble i artykuły gospodarstwa domowego;
 • dokumenty, biżuteria;
 • telefony, telewizory.

Ogólnie rzecz biorąc, większość przedmiotów znajdujących się w nieruchomości pasuje do tej kategorii, więc nie musisz się tym martwić. Wybierając polisę, zwróć uwagę na jej funkcje i dodatkowe opcje, co może ułatwić proces rejestracji i pozwolić na otrzymanie pełnego odszkodowania.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania od kradzieży?

Koszt ubezpieczenia zależy od wielu czynników, takich jak wartość przechowywanych przedmiotów i potencjalna maksymalna kwota odszkodowania. Firma ubezpieczeniowa może podwyższyć kwotę ubezpieczenia ze względu na:

 • wzrost ryzyka wystąpienia zdarzeń objętych ubezpieczeniem;
 • zwiększoną kwotę odszkodowania.

W związku z tym na koszt ubezpieczenia wpływa wiele czynników, w tym wartość mieszkania, jego metraż, czy regularne korzystanie z usług sprzątających. Znaczenie ma również zainstalowany system bezpieczeństwa, taki jak drzwi antywłamaniowe czy kamery monitorujące. Wszystkie te elementy mogą zwiększyć koszt ubezpieczenia zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej nieruchomości.

Odszkodowanie za kradzież bez włamania – czy to możliwe?

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na ocenę wartości ubezpieczenia jest łatwość uzyskania odszkodowania za kradzież bez włamania. W takim przypadku uzyskanie pieniędzy może być trudniejsze, ponieważ konieczne jest udowodnienie faktu kradzieży. Jednak jest to możliwe, biorąc pod uwagę, że wiele osób ma kogoś, kto odwiedza ich dom codziennie – dostawca jedzenia, hydraulik, znajomy lub inna osoba. Każdy z nich może potencjalnie chcieć zabrać Twoją własność.

Kiedy odszkodowanie za kradzież z włamaniem nie zostanie wypłacone?

Odszkodowanie nie zostanie wypłacone w przypadkach, gdy zdarzenie ubezpieczeniowe nie zostało określone w polisie. Dotyczy to również sytuacji, gdy w rzeczywistości do kradzieży nie doszło. Inscenizowanie kradzieży jest surowo karane przez prawo, dlatego zdecydowanie odradzamy takie działania.

Gdzie kupić ubezpieczenie domu od włamania?

Najprostszym sposobem na ochronę nieruchomości jest skorzystanie z naszej aplikacji mobilnej. Proces ten wymaga wykonania kilku kroków:

 1. Pobranie aplikacji na swój smartfon.
 2. Zarejestrowanie się i podanie informacji o sobie oraz określenie wartości przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu.
 3. Wybranie jednej z dostępnych ofert i rozpoczęcie korzystania z usług firmy.

Dzięki temu Twoje zabezpieczenia oraz inne cenne przedmioty będą chronione, co pozwoli Ci nie martwić się o ich bezpieczeństwo. Zalecamy jak najszybsze wykupienie ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem i rabunku, aby nie oszczędzać na swoim bezpieczeństwie i móc odzyskać odszkodowanie w przypadku takich wypadków z pomocą naszej firmy!

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?
Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Ubezpieczenie telefonu komórkowego zapewni Ci nie tyle ochronę smartfona, co przede wszystkim zabezpieczy zawartość Twojego portfela. Dzięki odpowiedniej polisie nie będziesz zmuszony ponosić wydatków w przypadku zgubienia lub uszkodzenia telefonu. Sprawdź, dlaczego warto taką polisę zawrzeć i ile kosztuje ubezpieczenie smartfona. Co obejmuje ubezpieczenie telefonu? Polisy ubezpieczeniowe na telefon stają

Czytaj więcej...
Ubezpieczenie roweru – przed czym chroni i ile kosztuje?
Ubezpieczenie roweru – przed czym chroni i ile kosztuje?

Tylko w 2020 roku zgłoszono ponad 10 tysięcy przypadków kradzieży rowerów. To dużo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że wartość nowego jednośladu może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie może więc dziwić, że coraz większa liczba właścicieli rowerów decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Z naszego tekstu dowiesz się, jaką

Czytaj więcej...
Prosta i bezpieczniejsza
codzienność czeka

Pobierz apkę na telefon i zapomnij

o ubezpieczeniowych uciążliwościach