Ubezpieczenie turystyczne - jak dobrać polisę podróżną dla siebie i rodziny?

Ubezpieczenie turystyczne – jak dobrać polisę podróżną dla siebie i rodziny?

Podróżowanie z dziećmi wiąże się z ogromnymi wyzwaniami. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Jego podstawowym zadaniem jest zabezpieczać turystę przed konsekwencjami finansowymi np. związanymi z pobytem w szpitalu. Jeśli jesteś w trakcie planowania rodzinnych wakacji, to sprawdź, jak kupić dobre ubezpieczenie turystyczne.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Zakres ochrony, którą gwarantuje ubezpieczenie turystyczne może być bardzo różny. Wszystko zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia oraz samego ubezpieczyciela. Najczęściej taka polisa obejmuje:

 • Koszty leczenia za granicą – te mogą być naprawdę duże. W przypadku wykupienia polisy, ubezpieczyciel pokrywa koszty wizyt lekarskich, transportu medycznego oraz zabiegów.
 • NNW – ubezpieczyciel wypłaca środki za trwały uszczerbek na zdrowiu.
 • Ubezpieczenie Assistance – to przede wszystkim pomoc w kraju wypoczynku. Wsparcie Assistance może obejmować wynajem samochodu, pomoc tłumacza lub prawnika, a nawet wsparcie przy załatwianiu formalności związanych z powrotem do kraju.
 • Ochrona bagażu – ubezpieczenie turystyczne obejmuje również wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia lub kradzieży bagażu. Często ochrona polisy obejmuje również zawartość bagażu.
 • Dodatkowa polisa dla osób aktywnych – to opcja dedykowana osobom, które podczas wakacyjnego wyjazdu planują uprawiać sport. Sumy ubezpieczenia w ich przypadku są znacznie wyższe.
 • Rezygnacja lub skrócenie wyjazdu – ubezpieczyciel zwraca część kosztów związanych z przerwaniem lub całkowitą rezygnacją z wakacyjnego wyjazdu. Pamiętaj jednak, że dotyczy to szczególnych sytuacji.

To oczywiście nie wszystkie ochrony, które gwarantuje ubezpieczenie turystyczne. Zakres ochronny może być znacznie szerszy. Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają również środki, między innymi za bierne uczestnictwo w konfliktach oraz wojnach.

Oferty polis turystycznych mogą być różnie skonstruowane u poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego przed zawarciem polisy, należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (w skrócie OWU). Jeśli zapisy OWU są dla Ciebie skomplikowane, to skorzystaj ze wsparcia doradcy ubezpieczeniowego Asekuro.pl.

Tutaj możesz zamówić kontakt.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rodzinnej polisy ubezpieczeniowej?

W zasadzie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce oferują swoim klientom rodzinne ubezpieczenie turystyczne. Jak w tym gąszczu ofert wybrać najlepszą? Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

 • Sprawdź, kto jest objęty ochroną. Świadczenia ubezpieczeniowe nie są przenoszone na członków rodziny. Oznacza to, że jeśli wykupiłeś polisę na siebie to zakres ochrony nie obejmuje dzieci, z którymi podróżujesz. Dokładnie więc sprawdź, kto rzeczywiście jest objęty zakresem ochronnym.
 • Ochrona przed COVID-19. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa może zablokować wjazd do wielu krajów. Upewnij się więc, czy polisa ubezpieczeniowa zapewnia zwrot kosztów podróży, gdy ostatecznie nie dojdzie do wyjazdu.
 • Zakres ochrony. Oczywiście im jest szerszy tym lepiej. Sprawdź też, czy wykupiona przez Ciebie polisa obejmuje zagrożenia, na które możesz trafić już na miejscu. Jeśli więc głównym celem podróży jest chęć uprawiania ekstremalnych sportów, to zwróć uwagę, czy w przypadku wypadku, ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze.
 • Wykluczenia. Ubezpieczyciele stosują w polisach wykluczenia, które mogą sprawić, że wypłata odszkodowania nie dojdzie do skutku. Przed zawarcie polisy, dobrze sprawdź, które zdarzenia są wyjęte spod ochrony.
 • Suma ubezpieczania kosztów leczenia. To kwestia, od której warto rozpocząć porównywanie ofert. Im ta kwota jest wyższa, tym lepiej dla wyjeżdżającego. Koszty leczenia za granicą mogą być naprawdę wysokie. Tylko kilka dni w szpitalu w egzotycznym kraju może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

To nie wszystkie elementy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie polisy turystycznej. Istotna jest również cena. Niekoniecznie należy wybierać najtańsze oferty, ponieważ w takiej polisie stosowanych jest wiele wyłączeń. Warto natomiast porównać propozycje cenowe wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Zrobisz to z pomocą aplikacji Asekuro.pl. Wystarczy poświęcić kilka sekund, a może okazać się, że za podobną ochronę u innego ubezpieczyciela zapłacisz nawet kilkadziesiąt procent mniej.

Zobacz również: Najlepsze wakacyjne kierunki 2021

Porównaj oferty ubezpieczeń turystycznych z Asekuro.pl

Rodzinna polisa turystyczna to gwarancja bezpieczeństwa podczas podróży. Dzięki niej, każdego roku tysiące turystów unika konieczności płacenia wysokich rachunków za leczenie w kraju wypoczynku. Jeśli więc w najbliższym czasie planujesz wakacyjny wyjazd to koniecznie porównaj oferty największych towarzystw ubezpieczeniowych w kraju. Z łatwością zrobisz to z pomocą aplikacji Asekuro.pl. Pobierz ją już teraz na swój telefon!

Podziel się
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Reddit
WhatsApp
Telegram
Z aplikacją, ubezpieczenie
masz zawsze przy sobie.

Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

lub oblicz na stronie