Wakacje Last Minute czy naprawdę można na nich zaoszczędzić?

Wakacje Last Minute czy naprawdę można na nich zaoszczędzić?

Według przedstawicieli branży turystycznej, tegoroczne wakacje upłyną pod dyktando wyjazdów Last Minute. Duża niepewność epidemiczna oraz nieustannie zmieniające się przepisy dotyczące kwarantanny sprawiają, że Polacy odkładają decyzję o zakupie zagranicznej wycieczki. Czy jednak rzeczywiście jest to dobra decyzja? Sprawdzamy, czy na wakacjach Last Minute rzeczywiście można zaoszczędzić.

Co to są wakacje Last Minute?

Oferty wakacji Last Minute znajdują się w ofercie niemal każdego biura podróży. W praktyce są to propozycje wyjazdów, które są w znacznie niższej cenie niż standardowo. Można je kupić kilka dni, a czasem zaledwie kilka godzin przed wylotem – stąd nazwa last minute.

Ograniczona czasowa oferta podyktowana jest tym, że propozycje last minute najczęściej pojawiają się, gdy biuro podróży nie sprzeda wszystkich miejsc na daną wycieczkę lub ktoś zrezygnuje z wyjazdu na kilka dni przed wylotem. Aby nie marnować zarezerwowanych miejsc w samolotach i hotelach, biura podróży obniżają ceny takich wyjazdów.

Last minute to świetny pomysł na tanie podróżowanie. Ile w rzeczywistości można zaoszczędzić na zagranicznym wyjeździe?

Jak wiele można zaoszczędzić kupując wycieczkę na ostatnią chwilę?

To zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście kierunek podróży. Często w przypadku, gdy docelowym krajem podróży jest egzotyczne miejsce, zniżki mogą wynosić nawet 40% ceny początkowej. Tym sposobem można na przykład spędzić tydzień na Wyspach Zielonego Przylądka w standardzie All Inclusive (5-gwiazdkowy hotel) za 4000 złotych, zamiast 7200 złotych.

Drugim ważnym aspektem jest czas, który zostaje do wylotu. Im bliżej jest do ,,godziny zero” tym wyjazd będzie tańszy. Jeśli zdecydujesz się na wykupienie wycieczki 3-4 dni przed wylotem to możesz liczyć na rabat w wysokości nawet 60-70%. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią spontaniczność. Rezerwacja biletu, płatność i od razu transport na lotnisko – tak to wygląda w praktyce.

Średnia wartość zniżek, które oferowane są w ramach wycieczek Last Minute wynoszą 20-30%. To całkiem sporo. Dzięki takim rabatom możesz sobie pozwolić na wylot do kraju, na który jeszcze kilka dni temu nie było Cię stać.

Last Minute – wady i zalety

Czy jednak wakacje Last Minute to tylko zalety? Porównajmy korzyści oraz wady tego rozwiązania.

Plusy wakacji last minute

  • Możesz skorzystać z niesamowitych ofert hoteli i zorganizowanych wakacji, na które normalnie Cię nie stać.
  • Możesz odwiedzić wyjątkowe kierunki jak Zanzibar, Seszele, czy na przykład Nowy Jork wydając na to znacznie mniej pieniędzy.
  • Możesz spędzić na wakacjach więcej czasu, mieszcząc się w tym samym budżecie.

Minusy wakacji last minute

  • Czekanie na idealną ofertę Last Minute to brak pewności, że wyjedziesz na wakacje. Nie każdy radzi sobie z takim dyskomfortem.
  • Pozostawiając sobie niewiele czasu do wylotu, możesz nie zdążyć z załatwieniem wszystkich formalności, jak obowiązkowe szczepienia przed wylotem do egzotycznych krajów.
  • Mocno ograniczony wybór kierunków i hoteli.
  • Wyjazdy Last Minute nie sprawdzą się, gdy chcesz podczas wyjazdu świętować rocznicę lub urodziny. Możesz nie trafić z terminem.

Kiedy szukać ofert Last Minute?

Najlepsze oferty Last Minute można znaleźć poza sezonem podróżnym. Jeśli więc nie masz parcia na to, aby wyjechać za granicę w szczycie sezonu (czerwiec-sierpień) to poczekaj z planowaniem wakacji do wczesnej jesieni. Oferowane wówczas rabaty będą znacznie większe.

Dodatkowo korzystaj z ofert internetowych biur podróży. Najlepiej obserwując strony kilku z nich. Na bieżąco przeglądając proponowane pakiety, możesz znaleźć naprawdę ciekawe kierunki w atrakcyjnych cenach.

Jeśli możesz zachować pewną elastyczność przy wyborze dni urlopowych, to zwróć większą uwagę na wyloty w środku tygodnia. Takie podróże z reguły są tańsze niż wycieczki z wylotami w weekendy. Korzystając z Last Minute możesz zaoszczędzić kolejne kilkaset złotych.

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto je mieć na wakacjach Last Minute?

Kiedy już zdecydujesz się na wakacje Last Minute, pamiętaj o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Powodów, aby z niego skorzystać jest przynajmniej kilka.

Najważniejszy z nich jest taki, że ubezpieczenie turystyczne zapewnia bezpłatną pomoc medyczną – niezależnie od kraju, w którym się znajdujesz. Musisz pamiętać o tym, że koszty leczenia za granicą mogą być naprawdę duże. Już jeden dzień spędzony w szpitalu w egzotycznym kraju to wydatek nawet kilku tysięcy złotych.

Dobra polisa turystyczna pozwoli uniknąć takich kosztów.

Jednak ubezpieczenie turystyczne to nie tylko pokrycie kosztów leczenia. To także cały zestaw usług assistance, które obejmuje naprawę zepsutego pojazdu, pomoc w odzyskaniu dokumentów lub wsparcie tłumacza.

Ubezpieczenie turystyczne – bez niego ani rusz!

Korzystanie z pomocy medycznej za granicą wiąże się z poważnymi kosztami. Przy poważniejszym urazie mogą one wynosić nawet kilka tysięcy złotych – czyli znacznie więcej niż wynosi kwota, którą zaoszczędziłeś na wyborze wyjazdu Last Minute. Zanim więc wsiądziesz do samolotu, pobierz aplikację Asekuro.pl i w kilka sekund porównaj propozycje największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce lub zrób to przez kalkulator na naszej stronie. To najlepszy sposób na znalezienie dobrego ubezpieczenia turystycznego.

Podziel się
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Reddit
WhatsApp
Telegram
Z aplikacją, ubezpieczenie
masz zawsze przy sobie.

Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

lub oblicz na stronie