Ubezpieczenie domu w budowie

Chroniąc swój majątek,
zabezpieczasz swoje życie.
Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

Zawsze warto posiadać rzetelne ubezpieczenie domu w trakcie budowy, które zapewni przyszłą ochronę nieruchomości przed różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami. Dzięki temu Twoja budowa będzie bezpieczniejsza, a Ty będziesz mógł w przyszłości zamieszkać w domu bez niespodziewanych dodatkowych kosztów. Podpowiadamy, w jaki sposób ubezpieczenie domu w trakcie budowy pomoże Ci chronić Twoją nieruchomość i ile to kosztuje.

Czym jest ubezpieczenie domu w trakcie budowy?

Usługa ubezpieczenia budowy domu to popularna opcja ochrony nieruchomości jeszcze w trakcie trwania prac budowlanych. Dzięki temu zyskuje się szereg korzyści:

 • możliwość zabezpieczenia się przed różnymi nieprzewidzianymi okolicznościami, które mogą pojawić się podczas budowy;
 • ograniczenie ryzyka dzięki możliwości odzyskania wydanych pieniędzy, jeśli coś pójdzie nie tak;
 • niezawodne ubezpieczenie od klęsk żywiołowych, wypadków, a nawet kradzieży mienia i narzędzi.

Ta usługa pozwala w pełni zabezpieczyć się przed wieloma różnymi sytuacjami, więc ubezpieczenie jest korzystną i przydatną ofertą. Daje również możliwość zawarcia oficjalnej umowy za pośrednictwem naszej platformy mobilnej oraz uzyskania rekompensaty kosztów finansowych.

Co obejmuje ubezpieczenie domu w budowie?

W większości przypadków ubezpieczenie placu budowy zapewnia spokój umysłu dzięki ochronie przed:

 • pożarami, wybuchami, zapłonami;
 • uszkodzeniami spowodowanymi przez żywioły. Nawet powódź nie doprowadzi do utraty kapitału;
 • uszkodzeniem mienia;
 • kradzieżą narzędzi, rabunkiem, włamaniem.

Wszystko zależy od wybranego planu, dlatego ważne jest dokładne zapoznanie się z warunkami polisy przed jej zaakceptowaniem.

Główną zaletą ubezpieczenia jest możliwość mniejszej troski o swoją nieruchomość w budowie. Dzięki zawartej umowie będziesz miał szansę odzyskać część pieniędzy lub uzyskać pełne odszkodowanie, co znacznie ułatwi Ci sprawę i pozwoli na realizację wszelkich przepisów. Właśnie z tego powodu duże firmy i przedsiębiorstwa zawsze ubezpieczają swoje nieruchomości, jak i majątek. Jest to niezwykle ważny proces, niezbędny w dzisiejszych czasach.

Jak ubezpieczyć dom w budowie?

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z naszej platformy. Cały interfejs oraz funkcje zarządzania zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o właścicielach prostych nieruchomości. Dzięki temu łatwo jest zrozumieć wszystkie szczegóły i szybko uzyskać pozytywny wynik, wraz z podpisanymi dokumentami. 

To w zupełności wystarczy:

 1. Wejdź na oficjalną stronę internetową.
 2. Pobierz aplikację mobilną dla swojego systemu operacyjnego.
 3. Zarejestruj się i podaj wszystkie informacje o swojej nieruchomości.
 4. Przejrzyj katalog oferowanych polis i zapoznaj się z ich warunkami.
 5. Wybierz polisę, która najbardziej Ci odpowiada i zawrzyj umowę.

Możesz również uzyskać dodatkowe porady od specjalistów naszego serwisu. Możesz to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej, czatu online lub dzwoniąc pod podany numer telefonu. Taki sposób komunikacji pozwala szybko rozwiązać wszelkie pojawiające się problemy i uzyskać odpowiedzi na pytania.

Jaka jest cena ubezpieczenia domu w trakcie budowy?

Koszt ubezpieczenia domu w trakcie budowy może być różny i zależy od wielu czynników, takich jak ryzyko wystąpienia zdarzeń objętych ubezpieczeniem. Dlatego każda polisa jest wyceniana indywidualnie. Najłatwiej poznać bardziej szczegółowy koszt, po podaniu wszystkich danych na naszej platformie. Dzięki temu nasi eksperci będą mogli doradzić i zaproponować kilka korzystnych opcji ubezpieczenia.

Dlatego zalecamy podanie pełnych i dokładnych informacji o obiekcie, który chcesz ubezpieczyć. To pomoże Ci otrzymać pełną kwotę odszkodowania i zapewni, że Twoje straty zostaną w pełni pokryte przez polisę. Nawet jeśli cena podpisania umowy wzrośnie, to nie stracisz pieniędzy, ponieważ zwiększy to kwotę odszkodowania.

Czy ubezpieczenie domu w budowie jest obowiązkowe?

Taka ochrona zdecydowanie nie jest obowiązkowa, ale jest wysoce zalecany przez każdego wykwalifikowanego eksperta ds. nieruchomości i finansów. Dzięki ubezpieczeniu Twoja nieruchomość będzie chroniona, co minimalizuje ryzyko ewentualnych strat finansowych. Bez ubezpieczenia, dom jest narażony na:

 • regularną możliwość utraty części środków z powodu kradzieży lub klęsk żywiołowych;
 • uszkodzenia lub zniszczenia nieruchomości;
 • ciągłe obawy o potencjalne, duże straty finansowe.

Dlatego każdy doświadczony ubezpieczyciel zaleca jak najszybsze skorzystanie z usług firm ubezpieczeniowych, aby zabezpieczyć swoje mieszkanie. Koszt assistance jest zwykle niższy niż potencjalne straty finansowe związane z naprawami lub budową nowego domu. Ubezpieczenie domu na etapie budowy to ważny punkt, który wiele osób pomija.

Z tego powodu warto jak najszybciej skorzystać z jednej z dostępnych ofert, aby ostatecznie uzyskać maksymalne odszkodowanie. To pomoże odzyskać kontrolę nad sytuacją i zapobiec zwiększeniu strat. Roszczenia ubezpieczeniowe są trudne, ale lepiej jest przetrwać z pieniędzmi niż bez nich.

Ile wynosi odszkodowanie z polisy dla domu w budowie?

Wysokość odszkodowania zależy od wybranej polisy. Należy pamiętać, że im szerszy zakres ochrony (więcej zdarzeń i ryzyk objętych ubezpieczeniem), tym wyższy może być koszt ubezpieczenia. Wpływ na to mają różne czynniki, takie jak:

 • jaki rodzaj budynku będzie ubezpieczony i na jakim etapie budowlanym ma miejsce;
 • położenie geograficzne obiektu i potencjalne ryzyka z nim związane;
 • sumę ubezpieczenia, liczbę pomieszczeń, pięter i wybranych wykonawców.

Każdy prywatny dom jest wyjątkowy, co oznacza, że proces ubezpieczenia również powinien być dostosowany indywidualnie. Dlatego inwestycja w ubezpieczenie może różnić się w zależności od wielu czynników, co prowadzi do zindywidualizowanej ceny polisy dla każdego klienta.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, dzwoniąc na numer podany na naszej stronie internetowej. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy w wyborze najlepszej opcji ubezpieczenia. Możesz również szybko pobrać naszą aplikację i wprowadzić swoje dane, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami. Dzięki temu Twoja nieruchomość będzie niezawodnie chroniona przed wszelkimi nieprzewidzianymi okolicznościami.

Nie oszczędzaj na swoim bezpieczeństwie i ochronie kapitału – wybieraj tylko najbardziej wiarygodne oferty ubezpieczeń z naszego katalogu!

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?
Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Ubezpieczenie telefonu komórkowego zapewni Ci nie tyle ochronę smartfona, co przede wszystkim zabezpieczy zawartość Twojego portfela. Dzięki odpowiedniej polisie nie będziesz zmuszony ponosić wydatków w przypadku zgubienia lub uszkodzenia telefonu. Sprawdź, dlaczego warto taką polisę zawrzeć i ile kosztuje ubezpieczenie smartfona. Co obejmuje ubezpieczenie telefonu? Polisy ubezpieczeniowe na telefon stają

Czytaj więcej...
Ubezpieczenie roweru – przed czym chroni i ile kosztuje?
Ubezpieczenie roweru – przed czym chroni i ile kosztuje?

Tylko w 2020 roku zgłoszono ponad 10 tysięcy przypadków kradzieży rowerów. To dużo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że wartość nowego jednośladu może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie może więc dziwić, że coraz większa liczba właścicieli rowerów decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Z naszego tekstu dowiesz się, jaką

Czytaj więcej...
Prosta i bezpieczniejsza
codzienność czeka

Pobierz apkę na telefon i zapomnij

o ubezpieczeniowych uciążliwościach