Ubezpieczenie szyb i elementów szklanych

Chroniąc swój majątek,
zabezpieczasz swoje życie.
Pobierz mobilną aplikację do tańszych ubezpieczeń

Ubezpieczenie szklanych przedmiotów w domu i mieszkaniu

Najczęściej pęknięta szyba w oknie ubezpieczenia to ważna zaleta, która pozwala zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami związanymi z uszkodzeniem mienia lub nieruchomości. Dzięki takiej usłudze domownicy mogą otrzymać odszkodowanie i przeznaczyć pieniądze na odbudowę lub inne cele, co pozwala im nie martwić się i żyć w komfortowych warunkach. Opowiadamy zatem, jak przebiega ubezpieczenie i na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Co uważamy za przedmioty szklane?

W większości przypadków takie przedmioty to te, których głównym lub dodatkowym materiałem jest szkło. Należą do nich okna, różne szklane stoły, wazony oraz inne przedmioty. Wszystkie one muszą być chronione tak samo jak reszta mienia, ponieważ są szczególnie narażone na różne ryzyka stłuczenia.

Nawet najprostszy upadek z niewielkiej wysokości może spowodować sytuację, w której szyba pęknie i trzeba będzie kupić nowy produkt. Dlatego warto ubezpieczyć tak cenne przedmioty w sprawdzonej firmie, co w przyszłości pozwoli nie martwić się o swoje mienie. Pomoże to mniej martwić się o cenne rzeczy, które posiadasz.

Takie sytuacje mogą zdarzyć się każdemu, ponieważ szkło nie jest bardzo wytrzymałym materiałem, a zatem może się zawalić z powodu różnych problemów. Wśród nich najczęstsze to:

  • trzęsienie ziemi, w którym szklane przedmioty często są pierwszą ofiarą klęski żywiołowej. Możesz wtedy chronić przedmioty w swoim domu i otrzymać odszkodowanie;
  • spadający przedmiot, gdzie nieostrożność lub zabawy dzieci mogą spowodować, że Twój ulubiony i najdroższy wazon spadnie i rozbije się. W takim przypadku ubezpieczenie pomoże Ci uratować nieruchomość i szybko otrzymać odszkodowanie;
  • kradzież, podczas której często część rzeczy ulega stłuczeniu, gdyż włamywacze nie działają ostrożnie. Dzięki ubezpieczeniu będziesz mógł odzyskać ich wartość;
  • ogień, w którym szkło może łatwo eksplodować z powodu wysokiej temperatury. Najlepiej jest wykupić polisę z wyprzedzeniem i postępować zgodnie z jej instrukcjami;
  • uszkodzenie pojazdu, będące jedną z najczęstszych przyczyn roszczeń ubezpieczeniowych, szczególnie ze względu na stan dróg. Produkty szklane są najbardziej kruche i mogą się rozbić w każdej chwili.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, że usługa ta jest popularna wśród nieruchomości komercyjnych. Sklepy, banki i inne organizacje, które posiadają szklane witryny, często korzystają z ubezpieczenia jako obrony przed problemami, takimi jak przypadkowe wlecenie kamienia lub innego przedmiotu, który może wybić szybę i pozostawić lokal bez komfortowych warunków do pracy.

Czego nie uznajemy za przedmioty szklane?

Każde stłuczenie zostanie ocenione uczciwie i zgodnie z umową, dlatego ważne jest wcześniejsze zapoznanie się ze wszystkimi dokumentami. Pozwoli to zrozumieć, jakie odszkodowanie można otrzymać i ile zdarzeń obejmuje Twoja polisa. Dzięki temu nie będziesz się martwić o szkody i pokryjesz koszty w odpowiednim czasie na koszt polisy.

W większości przypadków za szklane przedmioty nie będą uznawane te, które bez elementu szklanego nadal spełniają swoją pełną funkcjonalność. Na przykład małe szklane wstawki w szafce mogą być uznane jedynie za element dekoracyjny, a nie za integralną część konstrukcji. Z tego powodu najlepiej jest wcześniej wyjaśnić wszystkie takie szczegóły z przedstawicielem ubezpieczyciela.

Oto mały algorytm działań, które należy wykonać:

  1. Pobierz aplikację mobilną naszej firmy, aby wybrać odpowiednią polisę ubezpieczeniową dla szklanych przedmiotów.
  2. Uważnie przeczytaj umowę i inne dokumenty, aby zrozumieć, które przedmioty i elementy wystroju są ubezpieczone.
  3. Zapisz wszystkie pytania i zadaj je specjalistom dostępnym pod podanym numerem telefonu. To znacznie przyspieszy uzyskanie potrzebnych informacji.
  4. Podpisz umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym dopiero po dokładnym zapoznaniu się z dokumentami i zrozumieniu ich treści. Dzięki temu będziesz chroniony.

Obowiązkowo zapytaj eksperta z firmy ubezpieczeniowej, ponieważ szklane przedmioty mogą być różnie interpretowane. Na przykład witryny sklepowe są zdecydowanie szklane, ale nie wszystkie mogą być ubezpieczone. Dlatego ważne jest, aby wyjaśnić wszystkie szczegóły i uzyskać wiarygodne informacje od specjalistów.

Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności

W większości przypadków ubezpieczenie szyb i elementów szklanych jest ważną usługą, niezbędną nie tylko dla organizacji handlowych i przedsiębiorstw, ale także dla zwykłych klientów. Dlatego podejście do zawarcia umowy i podpisania dokumentów powinno być jak najbardziej odpowiedzialne. To właśnie polisa określa, czy i w jakim procencie pierwotnej ceny otrzymasz rekompensatę za szkody.

Ochrona powinna być jak najbardziej efektywna, dlatego zalecamy zapoznanie się ze wszystkimi warunkami, klauzulami oraz załącznikami. Najlepiej zrobić to z pomocą prawnika, choć specjaliści firmy również będą w stanie wyjaśnić każdą klauzulę.

Zalecamy również podawanie realnej wartości każdego produktu z elementami szklanymi. Dzięki temu Twój dodatek za szkody będzie maksymalny. Nawet jeśli to podniesie koszt samej polisy, z czasem się to opłaci, ponieważ nie będziesz musiał dokładać własnych środków na renowację.

Ile kosztuje ubezpieczenie szyb?

Sam montaż relacji z firmami ubezpieczeniowymi nie jest aż tak skomplikowaną procedurą. Dzięki temu Ty lub Twój gość nie będziecie musieli martwić się o przypadkowe stłuczenie drogiego wazonu czy okna. Zwrot kosztów nastąpi w każdym przypadku, jeśli umowa została podpisana prawidłowo, a polisa obejmuje takie przypadki.

Koszt ubezpieczenia zależy od wielu czynników, w tym od wartości cenionych przedmiotów, ich lokalizacji i potencjalnych zagrożeń. Nawet obecność dzieci w domu może wpłynąć na cenę, ale w przyszłości umożliwi to otrzymanie odszkodowania bez problemów. Dlatego nie należy ukrywać żadnych szczegółów przed firmą ubezpieczeniową.

Zalecamy skorzystanie z linku i pobranie naszej aplikacji mobilnej. Będziesz mógł wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla siebie i chronić swoje szklane przedmioty!

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?
Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Ubezpieczenie telefonu komórkowego zapewni Ci nie tyle ochronę smartfona, co przede wszystkim zabezpieczy zawartość Twojego portfela. Dzięki odpowiedniej polisie nie będziesz zmuszony ponosić wydatków w przypadku zgubienia lub uszkodzenia telefonu. Sprawdź, dlaczego warto taką polisę zawrzeć i ile kosztuje ubezpieczenie smartfona. Co obejmuje ubezpieczenie telefonu? Polisy ubezpieczeniowe na telefon stają

Czytaj więcej...
Ubezpieczenie roweru – przed czym chroni i ile kosztuje?
Ubezpieczenie roweru – przed czym chroni i ile kosztuje?

Tylko w 2020 roku zgłoszono ponad 10 tysięcy przypadków kradzieży rowerów. To dużo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że wartość nowego jednośladu może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie może więc dziwić, że coraz większa liczba właścicieli rowerów decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Z naszego tekstu dowiesz się, jaką

Czytaj więcej...
Prosta i bezpieczniejsza
codzienność czeka

Pobierz apkę na telefon i zapomnij

o ubezpieczeniowych uciążliwościach